Нью-Форест

Нью-Фо́рест (англ. New Forest) національний парк у Великій Британії.

New Forest
англ. New Forest
50°51′47″ пн. ш. 1°37′05″ зх. д.
Розташування: Велика Британія
Найближче місто: Саутгемптон
Площа: 571 км²
Заснований: 2005
Керівна
організація:
New Forest National Park Authority
Країна  Велика Британія

 Нью-Форест у Вікісховищі

Географія та історія

Національний парк Нью-Форест знаходиться на півдні Англії. Більша його частина розташована у графстві Гемпшир, невелика — у Вілтширі. Первинно всю територію нинішнього Нью-Форесту вкривали ліси, однак їх значною мірою до епохи бронзової доби було вирублено. Однак землі тут виявились не надто родючими, і район Нью-Форесту поступово перетворився на район лісів, луків і пустирів.

У 1079 році англійський король Вільгельм I Завойовник оголосив цю місцевість заповідним королівським лісом для полювання на оленя. Вперше Нью-Форест згадується (як Nova Foresta) у книзі Страшного суду близько 1086 року. За легендою, у цій місцевості під час полювання було вбито англійського короля Вільгельма II Руфуса (2 серпня 1100 року)

Упродовж століть ці королівські ліси слугували постачальниками для королівського військово-морського флоту. У роки Першої та Другої світових війн, коли потреба у деревині була особливо високою, після вирубки листяних дерев у Нью-Форесті висаджувались хвойні. Нині має місце зворотний процес.

Близько 90 % території, що складає національний парк, належить британській короні. У той самий час, близько 50 % всіх земельних володінь королівської родини у Великій Британії зосереджено саме у Нью-Форесті. На території парку знаходиться село Бьюлі з однойменною дворянською садибою та музеєм гоночних автомобілів.

У 1999 році було ухвалено рішення про створення на території Нью-Форест національного парку. В червні 2004 року було визначено його межі. З 1 квітня 2005 року парк офіційно було відкрито. Його територія охоплює площу близько 571 км². Тут проживає понад 38 тисяч чоловік.

Флора та фауна

На території парку живуть різноманітні види оленів: лань, благородний олень, плямистий олень, китайський мунтжак. Парк — батьківщина особливого виду поні Нью-Форест-поні. З інших видів тварин слід відзначити велику кількість рептилій. В парку живуть мідянка звичайна, вуж, гадюка, ящірки й інші.

З рідкісних рослин, що ростуть у парку, слід відзначити росянку, горічавку легеневу, деякі види плаунових, улекс.

Пам'ятки

  • Б'юлі
  • Лаймінгтон

Галерея

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.