Нігерія ЗПГ

Нігерія ЗПГ – завод із виробництва зрідженого природного газу (ЗПГ), споруджений у нігерійському штаті Ріверс.

Нігерія входить до числа провідних країн світу за запасами газу, який передусім пов`язаний з нафтовими родовищами. Станом на кінець 1990-х років активна розробка останніх супроводжувалась масовим спалюванням попутного газу. З метою уникнення цього та отримання додаткових коштів від експорту розпочали проект спорудження потужностей для виробництва ЗПГ.

В 1999 році були введені в експлуатацію дві технологічні лінії загальною потужністю 5,9 млн.т ЗПГ. Проте наявна сировинна база дозволяла значно розширити завод, що й зробили шляхом спорудження наступних ліній: третьої (2002), четвертої (2004), п`ятої (2006), шостої (2007). Внаслідок цього потужність Нігерія ЗПГ досягла 22 млн.т ЗПГ на рік (понад 30 млрд.м3), що робить його одним з найбільших у світі. Розглядається також можливість розширення заводу до 30 млн.т. Для зберігання продукції перед відвантаженням створено резервуарний парк зчотирьох одиниць по 84200 м3 кожен.

Окрім виробництва ЗПГ, завод здійснює також відбір зрідженого нафтового газу (пропан-бутанова фракція) та конденсату в обсязі до 5 млн.т на рік. ЗНГ спрямовується як на експорт, так і для задоволення внутрішніх потреб (завод покриває біля 40% споживання цього виду палива у країні). Існує три резервуари для зберігання конденсату (по 36000 м3), два для пропану і два для бутану (кожен по 65000 м3).

Власна електростанція Нігерія ЗПГ має потужність 320 МВт. Портове господарство заводу включає два причали для обслуговування поставок ЗПГ. Один з них також може експортувати ЗНГ, а другий – конденсат. Крім того існує причал для прийому потрібних самому заводу вантажів та пасажирський термінал.[1] Станом на середину 2010-х років для експортних поставок використовувались 23 ЗПГ танкери, з них 13 належать Bonny Gas Transport (BGT) – дочірній компанії одного із співвласників NNPC, а інші взяті в довгострокову оренду у BW Gas та Nippon Yusen Kaisha.[2]             

Спорудження Нігерія ЗПГ дозволило зменшити рівень спалювання попутного газу з 65% до 25%.

Власниками заводу є національна нігерійська компанія NNPC (49%), Shell (25,6%), Total (15%) та Eni (10,4%).[3]

Примітки

  1. The Plant. www.nlng.com (амер.). Процитовано 5 березня 2017.
  2. Shipping. www.nlng.com (амер.). Процитовано 5 березня 2017.
  3. http://www.nlng.com/Our-Company/Pages/Profile.aspx#sthash.oanjMIgR.dpuf. www.nlng.com (амер.). Процитовано 5 березня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.