Royal Dutch Shell

Royal Dutch Shell (Ройял Датч Шелл) публічна компанія, відома як просто Shell (Шелл) транснаціональна корпорація з головною штаб-квартирою в Гаазі (Нідерланди), голландського та британського походження.

Royal Dutch Shell
англ. Shell plc (січень 2022)[1]
Тип бізнес[2]
підприємство
публічна компанія і Концерн
Форма власності відкрита публічна компанія з обмеженою відповідальністю
Галузь Нафта і газ
Попередник(и) Enterprise Oild, Shell Transport and Trading Companyd, Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Nederlandsch-Indiëd і Petroleum-Maatschappij "Moeara Enim"d[3]
Засновано 1907
Засновник(и) Marcus Samuel, 1st Viscount Bearstedd і Henri Deterdingd
Штаб-квартира Гаага, Нідерланди
Ключові особи

Йорма Олліла (голова ради директорів)

Пєтєр Возєр (головний виконавчий директор)
Продукція нафта
Виторг 233,6 млрд. $ (2016)
Операційний прибуток (EBIT) 2,36 млрд. $ (2016)
Чистий прибуток 4,57 млрд. $ (2016)
Активи 404 336 000 000 $ (31 грудня 2019)[4]
Власник(и) BlackRock[5], Capital Group Companiesd[5] і The Vanguard Group[5]
Співробітники 93 тис. (2016)
Дочірні компанії
  • Bataafse Petroleum Maatschappijd, Shell USd[2], Shell Aircraftd[2], Bataafsche Import Maatschappijd, Shell Overseas Holdings Limitedd[2], Shell Nigeriad[2], Raízend[2], Salym Petroleum Developmentd[2], Shell Canadad[2], Shell U.K.d[2], Shell Pakistand[2], Aera Energyd[2], Dansk Shelld[2], Shell Deutschland Oild, Shell Czech Republicd, Shell Overseas Investmentsd, Shell International Petroleum Companyd, NNGPMd, Shell Deutschland Oild, NewMotiond, Shell Transport and Trading Companyd, Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Nederlandsch-Indiëd, Q2148024?[3], Royal Dutch Shell Group of Companiesd[3] і Anglo Saxon Petroleumd[3]
  • www.shell.com
    Нагороди

    Public Eye Environment Awardd (2005)

    Public Eye People's Awardd (2013)

    Koninklijk

     Royal Dutch Shell у Вікісховищі

    Фінансує «Північний потік-2»[6].

    Підтримує росію під час її нападу на Україну.

    Загальна характеристика

    Це найбільша компанія у світі, згідно з рейтингом Fortune Global 500[7] (2009), вона також посідає друге місце у рейтингу найбільших корпорацій світу Forbes 2000[8] (2009). Слово «Royal» у назві компанії означає, що вона нагороджена почесним королівським титулом «Koninklijk», яким відзначаються компанії національної важливості для Нідерландів.

    Основним бізнесом компанії є розвідка, видобування, переробка, транспортування та збут вуглеводнів, (нафти і природного газу). Shell також має значний нафтохімічний бізнес («Shell Chemicals»), в секторі відновлюваних джерел енергії розвиваються можливості використання вітру, водню та сонця. «Shell» зареєстрована у Великій Британії із своєю корпоративною штаб-квартирою в Гаазі, її податкове розташування — Нідерланди, і її головні біржі реєстрації акцій Лондонської фондової біржі та Euronext (Амстердам).

    «Shell» працює більш ніж в 140 країнах. В США її дочірня компанія «Shell Oil Company» з штаб-квартирою у м. Х'юстон, штат Техас, є одним з найбільших підприємств «Shell».

    Shell в Україні

    Компанія «Шелл» розпочала свою діяльність в Україні у 1992 році. Бізнес Shell Retail увійшов на український ринок у 2007 р. Відтоді мережа АЗС під брендом Shell управляється Royal Dutch Shell. Shell Retail Ukraine географічно входить до кластеру Центральної та Східної Європи Shell Downstream Retail. Бізнес Shell Downstream працює у більше ніж 80 країнах з більше ніж півмільйоном співробітників, які представляють бренд Shell для клієнтів на близько 43 тис. автозаправних станцій. 

    На сьогодні мережа АЗС Shell налічує 132 станції у 18 регіонах України. На АЗС Shell по всій Україні пропонують клієнтам нафтопродукти та автогаз високої якості, широкий асортимент продукції Retail Convenience (товари для клієнтів АЗС), смачні фаст фуд і напої. В Shell в Україні працюють понад 1500 осіб. 

    Критика

    «Shell» відповідальна за найбільше у світі розливання нафти, яке коли-небудь відбулося в прісних водах. 15 січня 1999 танкер «Shell» в озері Магдалена (Аргентина) зіткнувся з іншим танкером, що призвело до виливання всього його вмісту в озеро та забруднення навколишнього середовища, питної води, рослинності і загибелі тварин.

    Див. також

    Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.