Онон-Балж

Національний парк Онон-Балж розташований на північному сході Монголії, в долині річки Онон. Територія заповідника відзначається як великим біорізноманіттям, так і великим історичним і культурним значенням через її зв'язки з Чингісханом. Парк розміщується в аймаку Хентій і меншою мірою в аймаку Дорнод, в 280 км на північ від Улан-Батору.[1][2][3][4][5]

Національний парк Онон-Балж
монг. Онон Балж
Категорія МСОПII (Національний парк)
Річка Онон
Річка Онон
49°14′48″ пн. ш. 111°45′29″ сх. д.
Розташування:  Монголія, аймаки Хентій і Дорнод
Найближче місто: Дадал
Площа: 415 752 га
Водні об'єкти: Річка Онон
Заснований: 2000
Країна  Монголія

Клімат і екорегіон

Клімат району холодний напівсухий (BSk за класифікацією Кеппена). Парк знаходиться в південній частині екорегіону забайкальських хвойних лісів.[6][7]

Флора і фауна

Рослинність змінюється в залежності від близькості до річок: в долинх Онону і Балжу є вербові гаї і заплави, в горах- степовий і лісостеповий ландшафт. Для лісів характерні сосни і модрини.[8] В парку розмножуються рідкісні птахи, наприклад гуска китайська (Anser cygnoides), боривітер степовий (Falco naumanni) і журавель даурський (Antigone vipio). Мешкають такі ссавці. як ховрах даурський (Spermophilus dauricus) і єнот уссурійський (Nyctereutes procyonoides). Водяться такі риби, як таймень, лососеві, харіуси, ленки, окуні.

Туризм

Природня краса і унікальна культура (за переказами, саме в цій місцевості народився Чингісхан), є передумовами для популяризації національного парку і розвитку екологічного туризму.

Примітки

  1. Onon-Balj National Park, Management Plan (монг.). Official park Management Plan. Процитовано 18 квітня 2020.
  2. Onon-Balj (англ.). Birdlife International. Процитовано 18 квітня 2020.
  3. Implementation of the Wildlife Picture Index in Mongolia 2010 (англ.). National University of Mongolia. Процитовано 25 квітня 2020.
  4. Onon-Balj National Park (монг.). Official Facebook page of Onon-Balj NP. Процитовано 25 квітня 2020.
  5. Onon-Balj National Park (англ.). Onon-Balj Park Administration, WWF. Процитовано 25 квітня 2020.
  6. Kottek, M., J. Grieser, C. Beck, B. Rudolf, and F. Rubel, 2006. World Map of Koppen-Geiger Climate Classification Updated (англ.). Gebrüder Borntraeger 2006. Процитовано 14 вересня 2019.
  7. Dataset - Koppen climate classifications (англ.). World Bank. Процитовано 14 вересня 2019.
  8. The Way Forward - WWF Mongolia (англ.). WWF Mongolia. Процитовано 25 квітня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.