Оповідання

Оповіда́ння — невеликий за обсягом прозовий твір, у якому зображувалась одна подія з життя одного, або двох сформованих персонажів.

Артур Конан Дойл. «Пригоди Шерлока Холмса». Обкладинка першого видання

Невеликі розміри оповідання вимагають нерозгалуженого, як правило, однолінійного, чіткого за побудовою сюжету. Характери показані здебільшого у сформованому вигляді. Описів мало, вони стислі, лаконічні. Важливу роль відіграє художня деталь (деталь побуту, психологічна деталь та ін.).

Оповідання дуже близьке до новели. Іноді новелу вважають різновидом оповідання. Відрізняється оповідання від новели виразнішою композицією, наявністю описів, роздумів, відступів. Конфлікт в оповіданні, якщо й є, то не такий гострий, як у новелі. Розповідь в оповіданні часто ведеться від особи оповідача.

Генеза оповідання — в сагах, нарисах, оповідних творах античної історіографії, хроніках, легендах. Як самостійний жанр оповідання оформилось у 19 ст. З того часу й до сьогодні — це продуктивний жанр художньої літератури.

В англомовній традиції вирізняють надкоротке оповідання (англ. short short story). Останнім часом в англомовних країнах їх поділяють на шестислівне оповідання (англ. six-word story)[1], мінісага (англ. minisaga або dribble), оповідання обсягом до 50 слів, мікрофікція (англ. microfiction або drabble), оповідання обсягом до 100 слів[1], твіттература (англ. twitterature), оповідання обсягом до 280 слів[2]), sudden fictionангл. — «раптовий спалах»), оповідання обсягом до 750 слів[3], flash fictionангл. — «історія-спалах»)[4], оповідання обсягом до 1000 слів, та мікрооповідання (англ. micro-story)[5].

Джерела

Посилання

Примітки

  1. Graham (8 березня 2013). Flash fiction - all you ever wanted to know, but were afraid to ask.... The Bridport Prize.
  2. Maddie Crum (7 травня 2015). Twitter Fiction Reveals The Power Of Very, Very Short Stories. The Huffington Post.
  3. Becky Tuch. Flash Fiction: What's It All About?. The Review Review.
  4. Catherine Sustana. What Is Flash Fiction?. About Entertainment.
  5. Christopher Kasparek, "Two Micro-Stories by Bolesław Prus, " The Polish Review, 1995, no. 1, pp. 99-103.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.