Організація оборони чотирьох свобід України

Організація оборони чотирьох свобід України (ООЧСУ) — громадська організація, створена 27 жовтня 1946 р. на конференції представників різних українсько-американських організацій у Нью-Йорку. Член-засновник і перший президент Євген Ляхович, інженер за освітою та прихильник права української нації на самовизначення та незалежність від Радянського Союзу, створив ООЧСУ для підтримки боротьби за вільну та незалежну Україну.

Чотири свободи — цілі, визначені президентом Сполучних Штатів Америки Франкліном Делано Рузвельтом у понеділок 6 січня 1941 року перед конгресом. У звернені, відомому під назвою «Промова про чотири свободи», він визначив чотири засадничі свободи, що їх повинні мати люди «усюди у світі»:

ООЧСУ (Організація Оборони Чотирьох Свобід України) ставить перед собою мету максимально об’єднати українську діаспору на теренах Америки, та діяти в інтересах України та українства по цілому світі загалом. Наша діяльність не обмежує себе виключно політичною, а й включає в себе культурну, просвітницьку, спортивну та багато інших.​


Типи нашої діяльності


– Політична – лобіювання Українських інтересів в американському уряді та оборона людських прав та свобід в Україні.


– Просвітницька – організація та проведення різноманітних історичних та навчальних подій для збереження національної пам’яті та індентичності. Це може включати в себе організацію та утримання школи або дитсадка.


– Культурна – збереження та популіризація української культури через мистецтво та науку. Це може в себе включаьт різні гуртки, коцерти, тощо.


– Спортивна – творення спортивних груп або дружин під патронатом ООЧСУ.

Історія та Діяльність ООЧСУ

Історія ООЧСУ


Ідеологічна платформа ООЧСУ


Назва і ідеологія Організації Оборони Чотирьох Свобід України (ООЧСУ) – базовані на основі Декларації Президента США Ф. Д. Рузвельта, які лягли в основу Атлянтійської Хартії, як чотири свободи , що відзеркалюють головні принципи Американської демократії.


Ці чотири свободи, а саме, Свобода слова, Свобода совісті, Свобода від страху, та Свобода від злиднів​ є підставою здорового й творчого розвитку всіх модерних цивілізованих суспільств, – а справа їхнього збереження і пристосування мусить стати актуальною для всіх націй світу.


1. Свобода слова – У це поняття вміщається не лише право людини, а й право людини, а й право всього народу на вільний вияв власної думки.

2. Свобода совісти – Свобода совісти не можлива в обставинах будь-якої окупації, а в це поняття входить право на віру в Бога, право на віровизнання.

3. Свобода від страху – Людина має право свобідно творити такі політичні, громадські, культурні і економічні гурти, які вважає найкращими для нації.

4. Свобода від злиднів – Принципи свободи від злиднів забезпечує справедливий соціальний лад для усієї спільноти.


Ці чотири вепикі принципи дають можливість кожні нації вести боротьбу за своє визволення, як в політичному, так і в культурному та соціальному відношенні.


Ґенеза повстання ООЧСУ​


Організація Оборони Чотирьох Свобід України (ООЧСУ) Інк., розпочала своє існування 27 жовтня 1946 року. Тоді то на нараді представників різних українських установ у Нью Йорку, гурт ідейних американських українців, під проводом інж. Евгена  Ляховича, дав почин для активізації організованої дії американських українців в аспекті наближення засад визвольного руху в Україні, пропаґування правд визвольної боротьби українського народу та несення їй усестороннньої допомоги.


ООЧСУ повстала в час, коли український народ відгукнувся на боєвий заклик революційної ОУН і під прапорами УПА та політичним керівництвом Українськгої Головної Визвольної Ради став до безкомпромісної боротьби з ворогом за існування Нації. ООЧСУ від перших днів свого існування чітко визначила ідейні та політичні позиції і напрямні своєї діальності орієнтуючись на воюючу Україну, розвинула політичні акції у користь визвольної боротьби українського народу серед американсько-українського суспільства в ЗСА й серед чужинців.


Впродовж років існування ООЧСУ зросла від малого гурту людей – в одному Відділі ООЧСУ в місті Ньюарку, Н.Дж., 1946 року, до великої краєвої організації з більше 57-ох Відділів у всіх більших скупченнях українців на території ЗСА.

Розвивання українських ідей і постулятів з плятформи Чотирьох Свобід, є дальше актуальною, і не лише тут на терені ЗСА, а й в Україні, і вони в цьому наміренні зобов’язують нас до дальшої праці.


Голова Управа ООЧСУ має свій постійний осідок у метрополії Нью Йорку. Перший З’їзд ООЧСУ відбувся у Нью Йорку, 31 серпня 1947 р.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.