Орлівська ВЕС

Орлівська вітряна електростанція — вітряна електростанція в Україні, яка будується поблизу с. Орлівка в Приморському районі Запорізької області. Планова потужність 100 МВт - третій проєкт ДТЕК ВДЕ у вітроенергетиці. Старт будівництва ВЕС планується в 2018, яке триватиме до грудня 2019 року. Введення в експлуатацію та підключення Орлівської ВЕС 100 МВт до Об'єднаної Енергосистеми України очікується до кінця 2019 р. Очікується, що Орлівська ВЕС вироблятиме до 400 ГВт∙год «зеленої» електроенергії щороку. Це допоможе скоротити викиди СО2 на 382 тис. т на рік.

Орлівська вітряна електростанція
46°42′26″ пн. ш. 35°57′21″ сх. д.
Держава  Україна
Статус Діюча
Район Орлівка
Райнівка
Розташування Запорізька область, с. Орлівка/Райнівка
Рік початку будівництва 2018
Роки вводу першого та останнього агрегатів 2019
Основні характеристики
Тип ВЕС Наземна
Генеруюча потужність, МВт 100
Середньорічне виробництво, млн кВт·г 400
Характеристики обладнання
Кількість і марка генераторів 26, Vestas
Потужність генераторів, МВт 3,8
Власник
ТОВ «Вінд Пауер» — дочірня компанія «ДТЕК»
Мапа
Орлівська ВЕС
Орлівська ВЕС (Україна)

Історія

31 травня 2019 року судно BBC Vesuvius доставило в порт Маріуполя 36 лопатей для Орлівської вітроелектростанції. Обладнання для ВЕС стало найгабаритнішим вантажем в історії порту.

Один з вітряків Орлівської ВЕС, з розміщеною на ньому емблемою ДТЕК

Встановлювати перші вітротурбіни Орлівської ВЕС почнуть вже з червня. Станція з 26 вітроенергетичних установок потужністю 3,8 МВт кожна розташується на узбережжі Азовського моря.[1]

У травні 2019 року ДП «Маріупольський морський торговельний порт» почав приймати комплекти вітрогенераторів Орлівcької ВЕС. Для доставки всього обладнання передбачалося виконати сім рейсів. У червні здійснили вже шостий рейс, який прибув з Іспанії з черговою партією обладнання. Теплохід доставив 35 веж вітротурбін, загальна вага яких становить 2352 тонни. Незабаром очікується судно Sophia, яке доставить останні 12 лопатей.[2]

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.