Орлів міст

Орлів міст (болг. Орлов мост) перекинутий через річку Перловська і розташований у центрі Софії, столиці Болгарії[1]. Площею Орлов мост також називають частину мосту і прилегле до неї перехрестя.

Орлів міст
42°41′26″ пн. ш. 23°20′15″ сх. д.
Країна  Болгарія
Розташування Софія
Перетинає бульвар Євлогія та Христо Георгієвихd і Perlovskad
Ідентифікатори і посилання

Орлів міст
Орлів міст (Болгарія)
 Орлів міст у Вікісховищі
Один з орлів моста
Вигляд на площу Орлів міст.

Назва мосту походить від чотирьох скульптур орлів, встановлених при в'їздах на міст.

Орлів міст і однойменне перехрестя розташовані поруч зі стадіоном «Васіл Левський», пам'ятником Радянській армії, парком Борисова градина і озером Аріана, а також недалеко від Софійського університету[1]. На цьому місці перетинаються два центральних бульвари Софії: бульвар Євлогія та Христо Георгієвих, що тягнеться вздовж річки Перловська, і Цариградське шосе, а також вулиця царя Івана Асеня II. Для транспорту, що в'їжджає в Софію з південного сходу по Цариградському шосе, Орлів міст є першим перехрестям і відправною точкою, звідки можна дістатися до центру столиці Болгарії.

Міст побудовано в 1891 році за проєктом чеського архітектора Вацлава Прошека, його брата Йозефа і двоюрідних братів Богдана та Іржі[1]. Їм також належить авторство Левового моста, розташованого на північ від центру Софії і створеного в 1889 році[2]. Вартість усього будівництва Орлового моста становила 80 000 золотих левів.

Одну з колон моста і бронзових орлів зображено на зворотному боці болгарської банкноти 20 левів, випущеної в 1999 і 2007 роках[1][3].

Орлів міст був у центрі екологічних протестів 2012 року проти будівництва на горі Витоша і в природному заповіднику Дюни, розташованому на узбережжі Чорного моря[4]. Також він був основним центром політичних протестів у 2013 році, які часто супроводжувалися насильством під час зими[5], на відміну від масових, але мирних зібрань під час літніх протестів[6].

В 2009 році в Орловому мості відкрито станцію метро Софійський університет «Св. Климент Охридський».

В 2020 — станцію метро Орлів міст

Примітки

  1. Travel Sofia: Illustrated Guide, Phrasebook and Maps, MobileReference, 2010
  2. Viennese and Czech architects created many of the symbols of Sofia (болг.), Democracy, 2001-10-04
  3. Bulgarian National Bank. Notes and Coins in Circulation: 20 levs (1999 issue) & 20 levs (2007 issue).
  4. Orlov Most sends the Prime Minister wishes of «Happy Birthday» and «Mafia», e-vestnik 14 червня 2012.
  5. Clashes between police and protesters at Orlov Most, several injured, Dnevnik, 20 лютого 2013.
  6. At the Agora of the Protest, Dnevnik, 27 червня 2013.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.