Орська єпархія

Орська єпархія — єпархія Російської православної церкви. Об'єднує приходи в адміністративних межах Адамовського, Гайського, Домбаровського, Кваркенського, Кувандицького, Новоорського, Свєтлинського і Ясненського районів, а також Новотроїцького та Орського муніципальних утворень Оренбурзької області. Входить до складу Оренбурзької митрополії.

Орська єпархія
Основні дані
Заснована 5 жовтня 2011 року
Єпархіальний центр Орськ
Благочинь 8
Священиків 53
Ченців і черниць 14
Сайт orskeparh.ru
Правлячий архієрей

Єпископ Орський і Гайський

Іриней (Тафуня) (з 22 листопада 2011)
 Орська єпархія у Вікісховищі

Історія

Православ'я прийшло на ці землі разом з російськими поселенцями, які появилсь на території Оренбурзької області у XVIII столітті. У 1735 році створюється Оренбурзька експедиція на чолі з обер-секретарем Петербурзького сенату І. К. Кириловим. Їх завдання — закладення міста-фортеці в киргизькому степу, де була визначена східна межа Росії. Ця фортеця спочатку називалася Оренбаум, але пізніше стала Орськом. У тому ж році в Орській фортеці було закладено храм на Преображенській горі[1].

Територія сучасної Орської єпархії входила до складу Оренбурзької єпархії, щ була створена Святійшим синодом у вересні 1799 року.

У 1923—1924 роках існувало Орське вікаріатство Оренбурзької єпархії, яке очолював єпископ Яків (Маскаєв).

Орське вікаріатство тієї ж єпархії було відновлено 31 березня 2009року з обранням на нього ігумена Симеона (Холодкова)[2], однак його єпископська хіротонія була відкладена на невизначений час, та поки що так і не відбулася.

5 жовтня 2011року була утворена самостійна Орська єпархія.

6 жовтня 2011 року Орська єпархія увійшла до складу Оренбурзької митрополії[3].

Єпископи

Орське вікаріатство
  • Яків (Маскаєв) (вересень 1923 — 31 липня 1924)
Орська єпархія
  • Іриней (Тафуня) (з 22 листопада 2011)

Монастирі

До революції в Орську існував Покровський жіночий монастир, офіційно заснований у 1898 році.

У квітні 2013 року адміністрація Орська виділила земельну ділянку під будівництво жіночого монастиря в честь Іверської ікони Божої Матері. Монастир буде розташовуватися в районі селища ОЗТП, неподалік від храму Казанської ікони[4].

Освітні установи

Православна гімназія, катехізаторські курси, недільні школи при храмах.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.