Острови Діоміда

Діомі́да острови (Гвоздєва острови) — група островів у Беринговій протоці на межі Північного Льодовитого та Тихого океанів. Розташовані за 35 км на схід від Чукотського півострова. Група складається з двох невеликих острівців та кількох скель, що лежать на кордоні двох держав.

Острови Діоміда
Острови Діоміда. Вигляд з півночі
Острови Діоміда. Вигляд з півночі
65°47′00″ пн. ш. 169°01′00″ зх. д.
КраїнаСША Росія
 Острови Діоміда у Вікісховищі

Географія

Західний острів - острів Ратманова (ескімоська назва Імаклік - «оточений водою»), має площу близько 29 км² і належить Росії, є її найсхіднішою точкою. Острів входить до складу Чукотського автономного округу. Названий на честь морського офіцера Макара Ратманова.

Східний острів (близько 7 км²), острів Крузенштерна (англ. Little Diomede«Малий Діомід», ескімоська назва «Інгалік» — «протилежний») належить США.

Відстань між островами 3750 м; між ними проходять державний кордон Росії та США і лінія зміни дат.

Найвища точка островів - гора Криша, 505 м — знаходиться на острові Ратманова.

На південний схід від островів Діоміда знаходиться невеликий острів Феруей), що належить США.

З 1989 року діє угода між СРСР (тепер Росією) і США про безвізові поїздки місцевих жителів в гості один до одного. Однак більшість місцевого населення острова Ратманова (що проживало в населених пунктах Імаклік і Кунга) було перевезено на континент. На даний момент на острові знаходиться найсхідніша військова частина Росії. На острові Крузенштерна знаходиться селище Діомід, де на 2011 рік проживає 135 місцевих жителів — ескімосів. Там відкрита школа і магазин, а пошта в гарну погоду доставляється вертольотом.


Супутниковий знімок

Історія

Острови відкриті 1728 року Вітусом Берингом в день Святого Діоміда (звідси і назва). 1732 року острови вперше нанесені на карту Іваном Федоровим та Михайлом Гвоздєвим, які назвали острови Гвоздєвими. 1815 року Отто Коцебу дав островам сучасну назву. З 1867 року острови були поділені між Росією та США.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.