Отрошенко Юрій Якович
Юрій Якович Отроше́нко (1937–2012) — український поет і перекладач. Автор книги «П'єси і переклади співаної поезії». В доробку автора — більше сотні перекладів оперних арій та романсів з іноземних мов.
Працюючи більшу частину життя у медицині, у вільний від роботи час Юрій Отрошенко писав вірші, малював картини і складав музику.
В доробку автора — більше сотні перекладів оперних арій та романсів західних та російських композиторів, зокрема Дж. Верді, Ф. Шуберта, М. Глинки, С. Рахманінова.
За життя автора ряд перекладених ним романсів в 1990-ті роки виконувала і записала на компакт-диск Ганна Колесник, яка нині мешкає у Канаді. Переклади Отрошенка відрізняються особливою мелодійністю мови — завдяки глибокому розумінню музики автор тонко відчував мелодику слова і природу вокального виконавства, відтак вони зручні для співу і захоплюють милозвучністю.
2012 року його твори були видані у книзі «П'єси і переклади співаної поезії».[1] Автор не дожив до виходу книги, висловивши надію, що його здобутки будуть поширені шанувальниками українського мистецтва. Окрім невеликої віршованої драми «Мазепа» та уривків з іншої віршованої драми «Маруся Чурай», книга складається з перекладів текстів, переважно призначених для співу: від класичних арій і романсів до бардівських пісень і популярних шлягерів.
Вдова митця — Галина Василівна надала дозвіл на публікацію творів Юрія Отрошенка на умовах вільної ліцензії.[2]
Творчий доробок
у виконанні Ганни Колесник-Ратушної
у виконанні Наталії Кречко
у виконанні Миколи Коваля у виконанні Оксани Дондик у виконанні Сергія Борисенка
|
|
- Бібліографія
- Юрій Отрошенко. П'єси і переклади співаної поезії — Київ. «Арт Економі», 2012. — 388 с.
- Вокальні твори в українських перекладах Юрія Отрошенка: для голосу і фортепіано /упор. А.І. Бондаренко — К.: Мелосвіт, 2018. — 76 с. ІSMN M-707515-20-4
Примітки
- П'єси і переклади співаної поезії. Отрошенко Юрій
- Твори Юрія Отрошенка незабаром з'являться у вікіпроектах[недоступне посилання з липня 2019]
Джерела
- Максим Стріха. Скарби вокальної класики — українською // «Слово Просвіти». — 2013. — 14-20 лютого. — Ч. 7 (696). — С. 14.