Отруйні медоносні рослини
Отруйні медоносні рослини — рослини серед медоносів, які здатні утворювати речовини, які викликають отруєння — алкалоїди, глюкозиди, сапоніни, токсини, органічні кислоти, смоли — і відкладати їх у органах.[1] Ці речовини отруйно діють не на всіх тварин.[1]
Рослини з цього списку дуже отруйні для бджіл. Іноді бджоли збирають із них нектар і пилок, що призводить до масового їх отруєння.
Найбільш характерні представники отруйних рослин такі:
- Авран лікарський.[1] Надземна частина рослини містить диглюкозид, граціолін і граціотоксин — речовини, що шкідливо діють на серце. Відомі випадки отруєння коней, рогатої худоби, свиней.
- Аконіт. Майже всі види аконіту отруйні для тварин і людини, зустрічаються в Україні, цвітуть в червні-серпні; в його квітках утворюється значна кількість нектару і пилку.[1] При відсутності інших медодаїв аконіт відвідують бджоли.[1] Його пилок і нектар викликають отруєння і загибель бджіл.[1]
- Багно звичайне[1]
- Блекота чорна
- Рододендрон жовтий
- Чемериця біла
Мед із таких рослин шкідливий і для людини. Спожитий, спричиняє запаморочення й блювання.
Примітки
- Алєксєєноко Ф. М., Савченко Я. М. і ін. Виробнича енциклопедія бджільництва. — Київ: «Урожай», 1966. 500с. (с.:320)
Див. також
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.