Охацу

Охацу (яп. お初 Ohatsu) або Охацу но Ката (яп. お初の方 Ohatsu-no-kata, ? 1570 30 вересня 1633) — відома особа періоду Сенґоку. Після смерті чоловіка в 1609 році, Охацу залишалася активною в політиці.

Охацу
яп. 常高院
Народилася 1570
Odani Castled, Наґахама, Префектура Сіґа, Японія
Померла 30 вересня 1633(1633-09-30)
Едо, Toshima districtd, Провінція Мусасі, Східноморський край, Японія
Поховання Q11481734?
Країна  Сьоґунат Едо
Сьоґунат Муроматі
Японія
Діяльність самурай
Конфесія буддизм
Рід Рід Адзай
Батько Адзай Наґамаса
Мати Оїті
Родичі Тойотомі Хідейосі
Брати, сестри Azai Manpukumarud, Gyōbukyō no tsuboned, Адзай Кусуd, Адзай Ґо і Йодо-доно
У шлюбі з Кьоґоку Такацуґуd

Охацу мала близькі родинні зв'язки з кланами Тойотомі і Токуґава, і по суті була посередником між суперниками. Вона виступала в ролі сполучної ланки до 1615 року, коли клан Токуґава усунув клан Тойотомі[1].

Коли вона вийшла заміж за свого кузена Kyōgoku Такацугу в 1587 році, він був даймьо в провінції Омі, тримаючи для Тойотомі Оцу замок. На той час[коли?], Такацугу був фундаєм (спадковим васалом) Тойотомі зі зарплатою від 60 000 коку в рік. Після 1600 року васальна відданість Такацугу була передана Токугава, за що його винагородили маєтком Обама в провінції Вакаса, а також йому було збільшено дохід 92 000 коку в рік[2].

Зміна стану чоловіка також мала вплив на життя Охацу. Вцілілі книги-записи продавців предметів розкоші дають розуміння меценатства й смаку[3].

Генеалогія

Охацу була другою з трьох доньок Адзая Наґамаса. Її мати Оїті була молодшою сестрою Оди Нобунаґа[4].

Старша сестра Охацу, Йодо (також відома як Чача), була наложницею та другою дружиною Тойотомі Хідейосі й матір'ю Тойотомі Хідейорі.

Молодша сестра Охацу, Ейо (також відома як Оґо), була головною дружиною сьогуна Токуґава Хідетада і матір'ю його наступника Ієміцу.

У 1587 (Tensho 15), Охацу одружилась із Кьоґоку Такацугу. Її прийомний син, Кьоґоку Тадатака став його спадкоємцем, (Тадатака був сином Такацугу і його наложниці). Після смерті чоловіка в 1609 році, вона померла у Нодзен-дзан Дьоко-дзі (яп. 凌霄山常高寺), буддійському монастирі біля маєтку Обама, узявши ім'я Дзоко-ін (яп. 常高院 Jōkō-in). Її могила знаходиться в храмі. Хоча клан Кьоґоку переїхав в Ідзумо-Мацує через рік після смерті могила Охацу за її бажаннями залишилася непорушною[5].

Примітки

  1. Brinkley, Frank. (1915). A History of the Japanese People from the Earliest Times to the End of the Meiji Era, p. 68.
  2. Papinot, Edmond. (2003). Nobiliare du Japon, pp. 27–28.
  3. Hickman, Money L. et al. (2002). Japan's Golden Age: Momoyama, p. 283.
  4. «The silk coloured portrait of wife of Takatsugu Kyogoku» Архівовано 6 травня 2011 у Wayback Machine., Digital Cultural Properties of Wakasa Obama; Ochinokata, Gifu prefecture website.
  5. Ito, Eishiro. Nozen-zan Joko-ji temple, Atelier Atui website (Iwate Prefectural University).

Літератури

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.