Пабло Сарасате

Па́бло де Сараса́те (ісп. Pablo de Sarasate, повне ім'я Пабло Мартін Мелітон де Сарасате-і-Наваскес Pablo Martín Melitón de Sarasate y Navascués; 10 березня 1844, Памплона 20 вересня 1908, Біарриц) іспанський скрипаль і композитор.

Пабло Сарасате
ісп. Martín Melitón Pablo Sarasate Navascués
Основна інформація
Дата народження 10 березня 1844(1844-03-10)[1][2][…]
Місце народження Памплона[3]
Дата смерті 20 вересня 1908(1908-09-20)[2][4][…] (64 роки)
Місце смерті Біарриц[1][3]
Роки активності з 1852
Громадянство Іспанія[5]
Професії композитор, скрипаль
Освіта Паризька вища національна консерваторія музики й танцю
Вчителі Lambert Massartd
Відомі учні José Antonio Huarted
Жанри класична музика
Нагороди
 Файли у Вікісховищі

Народився в родині військового капельмейстера, у віці 8 років дав перший публічний концерт в Ла-Корунья. В 1859 році закінчив Паризьку консерваторію, де вчився у Жана Дельфена Аляра.

Незабаром Сарасате завойовує популярність як скрипаль, з'являються його перші скрипкові твори, серед яких фантазія на теми з опери «Кармен». В 18671871 відбулося його концертне турне по Північній і Південній Америці, чотири рази музикант відвідував Росію. На початку березня 1903 року Пабло Сарасате виступав в Львівській філармонії (відкриття Львівської філармонії, перший сезон 1902-1903 рр.)[6]. Сарасате також був гарним камерним музикантом і часто грав у складі різних струнних квартетів.

Музикантові присвячені (і вперше ним виконані) скрипкові твори композиторів-сучасників, що високо цінували його обдарування: Перший і Третій концерти, а також Інтродукція й рондо каприччиозо Сен-Санса, Другий концерт і Шотландська фантазія М.Бруха, Іспанська симфонія Е. Лало й інші твори, що увійшли в репертуар як самого Сарасате, так і скрипалів наступних поколінь.

Сарасате — автор 54 творів, написаних винятково для скрипки. Серед них найбільше відомі «Циганські наспіви», Андалузька серенада, Інтродукція й тарантела, чотири зошити Іспанських танців, а також численні фантазії на теми з опер. Багато творів дотепер з успіхом виконуються провідними світовими скрипалями.

 Андалузький романсфайл

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.