Павлів Петро Васильович

Петро́ Васи́льович Па́влів (28 серпня 1931, Малі Дідушичі, нині Україна 7 жовтня 1999) — д. т. н., професор, вчений-геодезист, Заслужений діяч науки і техніки України, Почесний геодезист України.

Павлів Петро Васильович
Народився 28 серпня 1931(1931-08-28)
Малі Дідушичі, анексована ЗУНР
Помер 7 жовтня 1999(1999-10-07) (68 років)
Країна  СРСР Україна
Діяльність геодезист
Alma mater Львівський політехнічний інститут
Галузь геодезія
Заклад Львівський лісотехнічний інститут
Звання професор
Ступінь доктор технічних наук
Нагороди

Життєпис

Павло Павлів народився 28 серпня 1931 року у с. Малі Дідушичі (нині Стрийського району Львівської області, Україна). Після закінчення у 1948 р. середньої школи № 2 у м. Стрию вступив на геодезичний факультет Львівського політехнічного інституту (ЛПІ, сьогодні Національний університет «Львівська політехніка»).

У 1953 році закінчив навчання у ЛПІ і розпочав свою професійну трудову діяльність в Українському аерогеодезичному підприємстві Головного управління геодезії і картографії ([ГУГК]), хоча перші навички здобув під час проходження навчальних і виробничих практик. Виробнича діяльність П. Павліва пов'язана з виконанням високоточних астрономічних і геодезичних робіт з метою створення Державної геодезичної мережі у різних регіонах тодішнього СРСР (цілинні степи Казахстану, нафтогазоносні райони Тюменської області, південні та центральні області України).

У 1957 р. П. Павлів. успішно склав іспити в аспірантуру при кафедрі інженерної геодезії Київського інженерно-будівельного інституту, де навчався під керівництвом професора М. Відуєва.

Свою науково-педагогічну діяльність П. Павлів розпочав у 1960 р. на посаді асистента кафедри геодезії Львівського політехнічного інституту, а з 1963 р. продовжив в Івано-Франківській філії ЛПІ на посаді старшого викладача. У вересні 1966 р. був обраний за конкурсом на посаду старшого викладача кафедри лісової таксації та геодезії Львівського лісотехнічного інституту, а у 1968 р. — на посаду доцента цієї ж кафедри. Захистив у 1966 році кандидатську дисертацію, у 1988 р. докторську дисертацію «Проблеми точності високоточного нівелювання та методи їх вирішення».

Був автором понад 150 друкованих наукових праць, зокрема навчального посібника з геодезії для студентів лісогосподарського профілю. Його монографія «Проблеми високоточного нівелювання» у 1983 р. на Республіканському конкурсі наукових праць була удостоєна премії та диплому «За найкращу наукову роботу». У співавторстві ним опубліковані монографія «Проблема вивчення сучасних рухів земної кори» (1977 р.) і «Геодезичний енциклопедичний словник» (2001 р., уже після його смерті). 1990 р. йому присвоєно звання професора, у 1997 р. Указом Президента України йому присвоєно почесне звання «Заслуженого діяча науки і техніки України», а в 1999 р. — «Почесний геодезист України». Під керівництвом П. Павліва працювали 10 аспірантів та здобувачів наукового ступеня кандидата технічних наук.

Професор П. Павлів був членом редакційної колегії Республіканського науково-технічного журналу «Геодезія, картографія та аерофотознімання», членом спеціалізованої Ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій зі спеціальності «Геодезія», членом правління Західного геодезичного товариства, дійсним членом Лісівничої академії наук. Плідна наукова, педагогічна та громадська діяльність професора принесла йому заслужену повагу в УкрДЛТУ та в геодезичних колах України.

Похований Петро Васильович на кладовищі у с. Сокільники поблизу м. Львова.

Праці

  • «Проблема вивчення сучасних рухів земної кори» (1977)
  • «Проблеми високоточного нівелювання» (1983)
  • «Геодезичний енциклопедичний словник» (2001)

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.