Палагін Олександр Васильович

Олекса́ндр Васи́льович Палагін (нар. 17 липня 1939, с. Новоархангельське, Кіровоградська область) — український вчений у галузі інформатики та обчислювальної техніки, академік НАН України (2006), доктор технічних наук, професор.

Палагін Олександр Васильович
Народився 17 липня 1939(1939-07-17) (82 роки)
Новоархангельськ, Кіровоградська область, Українська РСР, СРСР
Країна  Україна
Alma mater НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського
Галузь інформатика та обчислювальна техніка
Заклад Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України
Звання Академік НАН України, професор
Ступінь доктор технічних наук (1979)
Відомий завдяки: розробці теорії та створенням універсальних і спеціалізованих комп'ютерних засобів і систем. Брав активну участь в створенні та реалізації Національної програми інформатизації.
Нагороди

Біографія

Народився 17 липня 1939 року у селі Новоархангельське на Кіровоградщині.

Освіта

У 1956 році закінчив школу з золотою медаллю, вступив на електротехнічний факультет Київського політехнічного інституту, який закінчив у 1961 році.

Наукова діяльність

У 1969 році захистив кандидатську, а у 1979 році — докторську дисертації. У 1990 р. був обраний член-кореспондентом, а у 2006 році став дійсним членом НАН України. У 1960 році був прийнятий на роботу в Обчислювальний центр (тепер Інститут кібернетики ім. В. М. Глушкова) АН УРСР, де і працює по теперішній час заступником директора Інституту. Очолював Раду з автоматизації наукових досліджень при Президії НАН України, багато років був членом Комітету з державних премій України, головою експертної ради ВАК.[1]

Під його авторством опубліковано понад 500 наукових робіт, серед яких 20 монографій, і більше 100 винаходів.[1]

Нагороди

Нагороджений орденами «Знак Пошани», «За заслуги» і двома медалями, має звання «Заслуженого винахідника УРСР»; удостоєний премій А. С. Лебедева АН СРСР, В. М. Глушкова і інших наукових винагород. Лауреат Державної премії УРСР і премії Ради Міністрів СРСР.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.