Палац Націй

Палац Націй (фр. Palais des Nations) — комплекс будівель, побудований в період між 1929 і 1938 роками, в парку Аріана у Женеві. З 1936 по 1946 рік був штаб-квартирою Ліги Націй. З 1946 року у ньому розміщуються установи ООН.

Палац Націй

46°13′35″ пн. ш. 6°08′25″ сх. д.
Країна  Швейцарія
Розташування Petit-Saconnexd
Тип урядова будівляd
Стиль Полосатий класицизмd
Архітектор Каміль Лефеврd, Анрі-Поль Неноd, Йозеф Вагоd, Жюльєн Флегенхаймерd і Карло Броджджіd
Дата заснування 1938
Адреса Проспект Миру

Палац Націй
Палац Націй (Швейцарія)
 Медіафайли у Вікісховищі

Будівництво

Рішення про будівництво Палацу було прийнято у 1926 році, був оголошений конкурс проектів. Надійшло 377 проектів, комісія відібрала 5 найкращих і запропонувала архітекторам розробити новий, спільний[1]. Проект Палацу створили п'ять архітекторів з різних країн: Карло Броггі (Італія), Анрі-Поль Нено і Камій Лефевр (Франція), Юліан Флегенхаймер (Швейцарія), Йожеф Ваго (Угорщина). Будівництво розпочалося у 1929 році[2].

У 1933 році у Палац перебралися співробітники секретаріату, в 1936 році будівництво було завершене майже всі співробітники переїхали до нього. У 1938 році в оформлення палацу брав участь французький художник Кер-Ксав'є Кер-Ксав'є[3]. У цьому ж році будівництво та оформлення палацу було завершене повністю.

У будівництві Палацу використовувалися матеріали країн-учасників Ліги Націй. Була закладена капсула з установчими документами та монетами всіх країн[4].

Після того як Палац перейшов до ООН, біля нього були збудовані ще декілька будинків, зокрема для ВООЗ. Загальна довжина палацового комплексу досягла 600 м, За територію він співрозмірний з Версальським палацом.

Опис ансамблю

Зал прав людини і Альянсу цивілізацій

Як сам Палац Націй, так і побудовані пізніше будівлю ансамблю виконанні, в стилі неокласицизму. Будинки величні, але без зайвої помпезності. Споруди постійно ремонтуються, стало традицією, що країни-члени ООН оплачують ремонт, дарують предмети мистецтва. Колекція творів скульпторів, ювелірів, художників та інших майстрів нараховує понад 2 000 робіт.

У комплексі розташовано 34 конференц-залів для засідань і 2 800 робочих кабінетів. Перший і третій поверх комплексу наскрізні, їхніми коридорами можна пройти від краю до краю.

У 2008 році був відкритий Зал прав людини і Альянсу цивілізацій загальною площею 1,5 тисячі кв.м. У його оформленні брав участь каталонський художник Мігель Барсело[2].

Біля Палацу встановлені скульптури. Найбільш відомими є «Зламаний стілець» у вигляді стільця із зламаною однією ніжкою, яка символізує важливість накладення заборони на застосування протипіхотних мін, через які постійно в світі люди втрачають нижні кінцівки. Іншою скульптурою є гармата з зав'язаним дулом — символ антивоєнної політики ООН[1].

Використання

У Палаці Націй розташовується багато установ ООН, зокрема:

Щорічно європейське відділення проводить понад 8 тисяч засідань і близько 600 великих конференцій світового значення. При відсутності офіційних заходів зали Палацу відкриті для відвідувачів туристів[2]. За рік Палац приймає 100 тисяч туристів[1]. Також відбуваються концерти, виставки та інші великі культурні заходи.

Екскурсії, тривалість 2,5 годин, проводяться на більш ніж 15 мовах. для туристів доступні для огляду конференц-зали, важливі документи ООН. Також можуть ознайомится найбільшими досягненнях в галузі науки, охорони здоров'я і в сфері підтримки миру на всій планеті.

Півтори тисячі швейцарців працюють у різних структурах, що знаходяться у будинках комплексу[1].

Примітки

  1. Палац Націй в Женеві: опис з фото, історія, особливості та цікаві факти. public-welfare.com/. 2019. Процитовано 14 травня 2021.
  2. Палац ООН у Женеві. Панорама Палац Націй. easy9.ru. Процитовано 14 травня 2021.
  3. Календар усіх подій. Музей українського живопису. Процитовано 14 травня 2021.
  4. Палац Націй у Женеві: опис з фото, історія, особливості та цікаві факти. what.com.ua/. Процитовано 14 травня 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.