Палац комітатського суду (Берегове)

Палац комітатського суду — будівля, що розташована у центрі міста Берегове Закарпатської області за адресою: м. Берегове, площа Кошута, 6.

Палац комітатського суду
Фото 2018 року
Палац комітатського суду
Палац комітатського суду (Закарпатська область)
Країна Україна Закарпатська область
Територіальна одиниця Берегівський район
Місцезнаходження Берегове
48°12′23″ пн. ш. 22°36′36″ сх. д.
Стиль необароко
Архітектор Фе­рен­ц Яблон­ський
Спорудження 1908-1909
Розташування Берегове, пл. Кошута, 6
Власник Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці II
 Палац комітатського суду у Вікісховищі

Історія

Споруд­же­ний в 1908—1909 ро­­ках за проектом ар­хі­тек­торів Фе­рен­ца Яблон­ського, Іштвана і Яноша Копасів. Будинок суду був найвищим та найбільшим в місті, також у задній частині триповерхової будівлі розміщувалась в'язниця. Під час Другої світової війни в будівлі розмістились комітатські та міські заклади, поліція та суд. З 1944 до 1971 роки у будівлі знаходилась вій­ськова ка­зарма міста Берегова, з 1971 по 2001 роки — за­вод точ­ної меха­ніки. З 2002 року тут розміщений Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці II.

Опис

Палац побудований в стилі необароко з елементами архітектури ренесансу. Фасад будівлі складається з центральної частини та правого і лівого крила з дахом типу мансарди. Через перший і другий поверхи вздовж фасаду проходять великі подвійні тосканські колони, над колонами тимпани — трикутні ніші, оформлені скульптурними зображеннями. Між поверхами навколо всього будинку йде карниз, прикрашений скульптурним орнаментом. Крім естетичної функції, карниз ще й захищає від опадів стіни і вікна цокольного поверху. Вікна різної форми, на нижніх поверхах — прямокутні, на верхньому — овальні. Над кожним — архітектурні прикраси.

Ме­мо­рі­аль­ні дошки на стіні будівлі при­свя­че­ні бу­ді­вель­ни­кам ко­­мі­­тат­сь­ко­го су­ду та діячу угор­­сь­кої рево­люції і ви­з­вольної вій­ни 1848—1849 років Ла­йо­шу Ко­шу­ту. На меморіальній табличці з червоного мармуру написано: «Будівлю споруджено під час правління апостольського угорського короля Ференца Йосифа І. На чолі — прем'єр-міністр доктор Шандор Векерле, міністр юстиції доктор Антал Гюнтер, державні секретарі Конрад Інгліг, Ласло Мешко, Густав Тері, голова королівського апеляційного суду Єнов Бержеї і суддя Гейза Сеїп».

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.