Палац культури «Дружба народів»

Пала́ц культу́ри «Дру́жба наро́дів» — Палац культури в місті Черкаси, є найголовнішим концертним майданчиком області та значним культурним і мистецьким осередком міста, в якому працюють творчі колективи Черкас. Перебуває у віданні ПрАТ «Азот». У 2012 році ПК було реконструйовано. Відкриття оновленого палацу культури відбулося 8 вересня 2012 року і було приурочено до 50-річчя з дня закладки Черкаського «Азоту».

Палац культури «Дружба народів»
Палац культури «Дружба народів»

49°26′16″ пн. ш. 32°04′21″ сх. д.
Країна  Україна
Розташування Черкаси
Архітектор Л.Кондрацький, М.Собчук, С.Фурсенко[1]
Дата початку спорудження 1980
Адреса бульвар Шевченка, 249
druzhba-narodov.com

Загальні дані

Палац культури «Дружба народів» розташований у величній, спеціально зведеній функціональній споруді в самому середмісті Черкас.

Для здійснення своєї діяльності палац має відповідну матеріальну базу, а саме[2]:

  • 2 зали  — лекційна на 330 місць та концертна на 1000 місць;
  • сучасний комплекс звукового обладнання;
  • сучасний комплекс світлового обладнання;
  • гримувальні кімнати;
  • кафе-бар для відвідувачів;
  • класи та танцювальні зали для репетицій творчих колективів.

Колектив Палацу культури - це команда професіоналів, яку очолює директор - Заслужений працівник культури України - Галина Вікторівна Бурлака.

Вебсайт - https://www.druzhba-narodov.com/

Культурний осередок

Попри відомчий статус «Дружба народів» завжди відігравав роль одного з найбільших культурних осередків міста. Завдяки потужностям — площам і технічному оснащенню він якнайкраще пристосований для проведення культурних та суспільних заходів концертів, фестивалів, аукціонів різноманітного профілю. Палац культури «Дружба народів» — це також домівка для 7 дитячих творчих колективів, які відвідують близько 500 дітей.

Серед творчих колективів, що працюють у «Дружбі народів», чия діяльність відома не лише в Україні, а й в зарубіжжі:

  • Народний хореографічний колектив "Ансамбль  танцю «Дружба»" — створений у 1976 році. Керівник заслужений працівник культури України Ольга Золотарьова. У складі колективу 200 дітей. У програмі  — танці народів світу, українські народні й сучасні танці, хореографічні композиції, сюжетні танці;
  • Ансамбль бального танцю «Лілея» — керівники — заслужені працівники культури України Валентин i Віра Фролови. У складі колективу 54 особи. Колектив — багаторазовий учасник, призер і лауреат вітчизняних і міжнародних танцювальних оглядів і конкурсів;
  • Школа сучасної хореографії «Каприз» — створений у 1989 році. Керівник — Лілія Тихомирова. Кількість учасників — 75 осіб. У програмі колективу танці різноманітних стилів. Учасник, призер і лауреат різноманітних конкурсів;
  • Ансамбль спортивного танцю "Натхнення" - Керівник - заслужений  працівник  культури України та майстер спорту – Кулумбекова Ніна Іванівна.
  • Народна вокальна студія «Беліссімо» - Керівник Народної вокальної студії «Беліссімо» - Наталья Оттовна Висоцька.

Історія

Вигляд палацу до Реставрації

Палац культури ПрАТ «Азот» був зведений 1980 року й відразу ж став не лише архітектурною прикрасою середмістя Черкас, а й головним осередком культури й дозвілля міста. І сам комплекс, і майдан перед ним, є традиційним місцем проведенням різноманітних культурних заходів. Фактично «Дружба народів» є головною сценою (концертним майданчиком) міста й області, на якій виступають всі відомі гастролюючі виконавці України та ближнього зарубіжжя Софія Ротару, Дан Балан, Джамала, Ірина Білик, Тіна Кароль, Б. Гребенщиков, Олег Винник, Гарік Кричевський, Оля Полякова, Олег Газманов,Тамара Гварцителі, рок та поп гурти і багато інших. Тут же проходять різноманітні інші заходи, фестивалі, презентації, шоу, тощо (наприклад, саме у палаці відбувалися кастинги до популярних телепроєктів каналу СТБ талант-шоу Танцюють всі![3] та телепроєкту Україна має талант).

У процесі приватизації товариства «Азот» приватизовано було й декілька об'єктів міської інфраструкури, що перебували у віданні цього державного підприємства. Через економічні проблеми у 2-й половині 2000-х років нові господарі підприємства ухвалили рішення про продаж ПК «Дружба народів», що викликало в місті наприкінці 2007 року значний резонанс — розгорівся справжній скандал[4]. Суть аргументів проти продажу ПК представників його колективу, що влаштували низку протестних акцій, в тому числі й пікетування міськвиконкому, зводилась до того, що фактично заклад перебуває на самоутриманні, виплачуючи «Азоту» щомісячну орендну плату. Мер міста Сергій Одарич заступився за творчі колективи[5] й зробив ряд заяв, пообіцявши не допустити перепрофілювання закладу (паралельно заявив: «в разі чого» надання гурткам інших приміщень), і навіть зробив припущення у непрозорій приватизації свого часу підприємства та підвідомчих йому об'єктів, та висловив волю звернутися до Фонду держмайна, аби повернути палац у державну власність. Конфлікт вдалося залагодити, й наразі (весна 2010 року) ПК працює в звичному режимі.

У 2011 році в Палаці культури «Дружба народів» ПрАТ «Азот» розпочав масштабну реконструкцію[6]. Відкриття реконструйованого палацу культури відбулося 8 вересня 2012 року і було приурочено до 50-річчя з дня закладки Черкаського «Азоту». В ПК було відремонтовано дах і дві танцювальні зали, провели заміну вікон. Орім іншого, було капітально відремонтувано п'ять зал для дитячих колективів, де, зокрема, зроблено спеціальне танцювальне покриття.

У палаці культури зробили капітальний ремонт всіх приміщень загальною площею понад 20 тис. кв. метрів. В оновленому концертному залі, розрахованому на 1000 глядачів, були встановлені нові крісла, відремонтована сцена та встановлена сучасна звукова і світлова апаратура. Також була повністю реконструйована площа перед палацом культури (понад 14 тис. кв. метрів). На місці старого фонтану встановлено світлодинамічний фонтан[7].

Фінансування проекту здійснило містоутворююче підприємство Черкас — Черкаський «Азот», власником якого є Дмитро Фірташ. Реконструкцію Палацу культури було проведено у рамках програми «Збережи своє місто»[8]. Загальна вартість виконаних робіт склала близько 50 млн гривень[9]. Відкриття реконструйованого палацу культури відбулося 8 вересня і було приурочено до 50-річчя з дня закладки Черкаського «Азоту»[10].

Внутрішній інтер'єр

Виноски

  1. Сокоренко В. Г. Черкаси // Українська радянська енциклопедія : у 12 т. / гол. ред. М. П. Бажан ; редкол.: О. К. Антонов та ін. — 2-ге вид. К. : Головна редакція УРЕ, 1985. — Т. 12 : Фітогормони — Ь. — 568, [4] с., [26] арк. іл. : іл., портр., карти + 1 арк с., стор. 271
  2. Палац культури «Дружба народів» Архівовано 15 лютого 2010 у Wayback Machine. на Офіційна веб-сторінка ВАТ «Азот» Архівовано 23 жовтня 2017 у Wayback Machine.
  3. Світлана ЛАЗОРЕНКО, Неля РАІНА Більше трьохсот танцюристів у Черкасах доводили, що гідні позмагатися за 350 тисяч гривень[недоступне посилання з липня 2019], матеріал за 21 січня 2010 року в газ. Нова Доба (Черкаси)
  4. ПК «Дружба народів» продадуть, бо «Азот» не має на його утримання часу й бажання, інф. за 22 листопада 2007 року на pro-vincia.com.ua («Провінція», інформаціно-аналітичне видання)
  5. Музичним та художнім школам міста не загрожує ліквідація. Міська влада стане також на захист творчих колективів палацу «Дружба народів»., інф. за 30 жовтня 2007 року на Офіційний портал міської ради, міського голови, виконавчого комітету Архівовано 3 березня 2010 у Wayback Machine.
  6. Черкаський «Азот» почав ремонт ПК «Дружба народів»
  7. Реставрований ПК «Дружба народів»
  8. Проект «Збережи своє місто»
  9. Відкрито відреконструйований Палац культури «Дружба Народів»
  10. У реконструйованому палаці «Дружба народів» відбувся перший концерт

Джерела і посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.