Пам'ятник Симону Петлюрі (Рівне)

Па́м'ятник Симо́ну Петлю́рі в Рівному — монумент українському військовому й політичному діячеві, Голові Директорії УНР, отаману війська та флоту УНР Симону Петлюрі, відкритий 2001 року в місті Рівне[1].

Пам'ятник Симону Петлюрі
Пам'ятник Симону Петлюрі

50°37′12″ пн. ш. 26°14′52″ сх. д.
Тип пам'ятник
Країна  Україна
Розташування Рівне, вулиця Симона Петлюри
Архітектор Т. І. Мельничук
Скульптор Володимир Шолудько
Володимир Стасюк
Петро Подолець
Матеріал бронза, цегла, чавун
Засновано 2001
Будівництво 2001
Ідентифікатори й посилання
Пам'ятник Симону Петлюрі (Рівне) (Україна)

Автори пам'ятника — скульптори Володимир Шолудько, Володимир Іванович Стасюк, Петро Михайлович Подолець і архітектор Т. І. Мельничук[1]. Автор скульптурного портрету, виконаного із бронзи та граніту, зображає Петлюру 19-20-тих років ХХ ст., коли він був головнокомандуючим УНР, про що свідчать петлиці на комірці.

Розташування

Пам'ятник розташований на вулиці Симона Петлюри на площі поруч з Народним домом в Рівному, місті, де наприкінці березня 1919 року працював уряд УНР — Директорія. Головний отаман Симон Петлюра та штаб Дієвої армії знаходилися в Здолбунові. На балконі одного з будинків, розташованого неподалік пам'ятника, отаман виступав перед народом[2].

Щорічно у травні відбуваються заходи, приурочені дню народження державного та громадсько-політичного діяча, Голови Директорії, Головного Отамана Військ і Флоту Української Народної Республіки Симона Петлюри[3].

Пам'ятник Симону Петлюрі в Рівному був першим і єдиним пам'ятником Головному Отаманові в Україні аж до 2017 року. 14 жовтня 2017 року повнозростовий пам'ятник було відкрито у Вінниці.

Література

  • Доленко С., Марчук Л. Симон Петлюра вічно житиме в народній пам'яті // Рівне час. — 2006. — № 22 (1 червн.).-С.2.
  • Шаповал Ю. Петлюра, якого ми все ще не зрозуміли // Рівне час.- 2008.- № 22 -С. 7.
  • Володимир Шолудько скульптор з рівненського краю. Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека (укр.). 33028, м. Рівне, пл. Короленка, 6. 20.10 2015.
  • Прищепа Б. А. Пам'ятки Волині, пов'язані з державотворенням України у ХХ ст. // Історичне краєзнавство Волині: навч. посіб. / Б. А. Прищепа, О. П. Прищепа. — Рівне: ДМ, 2008. — С. 277—295. Про пам'ятник. — С. 285.

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.