Парк імені Юрія Федьковича

Парк і́мені Ю́рія Федько́вича парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення в Україні[1]. Об'єкт природоохоронного фонду міста Чернівці, розташований за адресою: вулиця Й. Главки, 20[2].

Парк імені Юрія Федьковича
48°18′ пн. ш. 25°55′ сх. д.
Розташування:  Україна,
м. Чернівці,
вул. Й. Главки, 20
Площа: 10 га
Заснований: за часів правління імператора Франца Йосифа I
Країна  Україна

 Парк імені Юрія Федьковича у Вікісховищі

На території парку діє комунальна бюджетна установа «Центр дозвілля дітей та юнацтва парку ім. Ю. Федьковича», в розпорядженні якої міститься 1,2 гектара території[3]. Олена Глевська є директором парку з 1976 року[4]. Площа парку — 10 гектарів[3].

Історія

Парк був посаджений за часів правління імператора Франца Йосифа. Територія розташовується поблизу резиденції Чернівецього національного університету, на височині. До 1880-х років місцевість мала назву Панської гори або Домника. Потім вона була перейменована в Гобсбурзьку височину. Зустрічались і інші назви — гора Габсбург, гора Гарбузова. На території парку на Гарбузовій горі були розташовані ресторан та кав'ярня[5]. В 20 столітті функціонували літній театр та атракціони[5]. Користування атракціонами, в тому числі і каруселлю, було безкоштовним[4]. Всього на території парку було п'ять електричних атракціонів. Біля них розташовувались фігури ведмедів та оленів. За функціонування кожного атракціону несло відповідальність певне підприємство[4]. В 1970-х роках на території парку діяв шкільний табір імені Тараса Шевченка. В літній період він працював у 3 зміни, на території парку з ранку до вечора знаходилось близько 150 дітей[4]. Взимку на території парку діяла ковзанка. З правої сторони від входу до парку був розташований оглядовий майданчик, на якому випускники чернівецьких шкіл традиційно зустрічали світанок[4]. На нижніх алеях парку розташовується «Цісарська скеля» — об'єкт, який був пам'ятником імператору Австро-Угорщини Францу Йозефу. Скеля була створена 18 серпня 1908 року[5]. Приводом для цього стало святкування шістдесятиріччя з дня царювання імператора. 1990 року парк отримав сучасну назву. Колишні назви — парк імені Т. Г. Шевченка, парк Залізничників[4]. В 21 столітті на території парку проходять змагання велосипедистів та заняття з фізкультури[4]. Розташовані столики та лавочки. Студенти періодично влаштовують прибирання території природоохоронного об'єкту[6]. В 2015 році були започатковані тенісні турніри. Починає функціонувати клуб любителів більярду[7]. Парк працює цілодобово та щоденно[8].

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.