Пегасус Філд

Пегасус Філд
Pegasus Field
Біла льодова смуга на Пегасус Філд
ІАТА: немає   ICAO: NZPG
Загальні дані
77°57′48″ пд. ш. 166°31′28″ сх. д.
Обслуговує
Розташування
Висота над р. м. 5 м / 18 фт
Злітно-посадкові смуги
Напрямок Довжина Тип поверхні (PCN)
фт м
15/33 10,000 3,048 ice
Source: DAFIF[1][2][3]
[[Файл:|300px|NZPG. Карта розташування: Земля]]
NZPG
Розташування аеродрому в Антарктиді
 Пегасус Філд у Вікісховищі


Пегасус Філд (англ. Pegasus Field; (ІКАО: NZPG)) — аеродром в Антарктиді, найпівденніший з трьох аеродромів, що обслуговують станцію Мак-Мердо. Він закрився через надмірне танення в літній сезон, спричинене теплими температурами в поєднанні з пилом та брудом, що видував із сусіднього Black Island. Останній рейс відбувся 8 грудня 2016 року [4] і його замінив аеродром Phoenix (ІКАО: NZFX) [5][6][7], а рейси розпочались в лютому 2017 року. [6]

Спочатку Пегасус Філд був задуманий як синя крижана злітно-посадкова смуга, здатна керувати колісними літальними апаратами цілий рік, але в міру розробки він був удосконалений 4-дюймовим шаром ущільненого снігу зверху - тим самим правильніше характеризуючи його як білу льодову смугу. [8] Інші місцеві злітно-посадкові смуги - це снігові злітно-посадкові смуги на аеродромі Williams Field (ІКАО: NZWD), які обмежуються літаками, оснащеними гірськолижними суднами, та Льодова злітно-посадкова смуга (англ. Ice Runway) (ІКАО: NZIR) на морському льоду, доступна протягом літнього сезону поля в Антарктиці.

Аеродром названо на честь С-121 Lockheed Constellation, який здійснив вимушену посадку на непідготовленій місцевості в негоду 8 жовтня 1970 року. Жоден із 80 пасажирів на борту не отримав серйозних поранень. Літак залишається на місці поблизу аеродрому станом на 2019 рік і залишається добре збереженим. Він, як правило, покритий снігом, але його час від часу викопують відвідувачі, які бажають сфотографувати його.[9]

11 вересня 2008 року C-17 Globemaster III військово-повітряних сил США успішно виконав перший десант в Антарктиді за допомогою приладів нічного бачення на Пегасус Філд. [10] Раніше повітряний транспорт у постійній темряві зими використовувався лише в надзвичайних ситуаціях із палаючими бочками палива, щоб окреслити злітно-посадкову смугу.


Галерея

Див. також

Примітки

  1. Інформація про аеропорт NZPGз сайту World Aero Data.. Джерело: DAFIF.
  2. Інформація про аеропорт NZPG з сайту Great Circle Mapper. Джерело: DAFIF
  3. USAP.gov US Antarctic Program Inter-agency Air Operations Manual
  4. NZDF Airlift Missions Renew Lifeline For Scientists In Antarctica Архівовано 2017-01-06 у Wayback Machine.
  5. http://www.gcmap.com/airport/NZFX
  6. US Antarctic Program Inter-agency Air Operations Manual – United States Antarctic Program
  7. A New Runway for McMurdo Station is Named. National Science Foundation. 7 April 2016.
  8. Wallwork, Ellery D. (October 2006). Operation Deep Freeze—50 Years of Air Force Airlift in Antarctica 1956–2006 (page 265). Архів оригіналу за 7 травня 2016.
  9. Pegasus Wreck - Atlas Obscura - Accessed upon September 16, 2019
  10. Rejcek, Peter (26 вересня 2008). Air Force successfully tests new capability to fly any time of year to McMurdo. Antarctic Sun.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.