Пекоріно Романо

Пекоріно Романо (італ. Pecorino Romano) — солоний сир, відноситься до категорії твердих сирів. Виробляється в Італії. Для його виготовлення використовується молоко овець[1], що пасуться на територіях регіону Лацій і острова Сардинії.

Пекоріно Романо
Альтернативна назва італ. Pecorino Romano
Країна походження Італія
Регіон Сардинія
Відомий з I століття до н. е.
Основа Овече
Витримка 8—12 месяців
Сертифікація PDO 1996

Історія

Вперше цей вид сиру почали готувати близько 2 тисяч років тому в римських околицях. Технологія його виробництва згадується в працях Плінія Старшого, Марка Теренція Варрона і римського хлібороба Колумелли. Ці ж способи виготовлення збереглися і в наші дні[2]. Цей вид сиру був основною провізією легіонерів Стародавнього Риму, вони брали його із собою в походи. До 1884 року сир виробляли в регіоні Лацій. Потім влада міста встановила обмеження, та сир не можна було готувати безпосередньо в римських магазинах. Його виробництво перенесли в комуну Гавої, яка розташовується на острові Сардинія.

Опис

Сир ароматний і гострий, із характерним солоним присмаком. Термін дозрівання сиру впливає на його гостроту, зазвичай він становить від 8 до 12 місяців. У продукта циліндрична форма, його маса становить від 5,5 до 22 кілограмів. Діаметр головки сиру дорівнює 20 сантиметрів, а його висота — 30 сантиметрам. У сиру гладка шкірка і щільна текстура. Колір варіюється від білого до солом'яного. На смак і аромат сиру впливає тип використовуваного молока. Жирність молока, яке використовується в процесі приготування сиру, повинна становити не менше 6,8 %. В сирі містяться амінокислоти, фосфор, кальцій, вітамін групи А, В, РР, С і Е. Пекоріно Романо — інгредієнт паст, супів і салатів, його вживають як самостійну закуску. З медом подають як десерт[3].

Виготовлення

Процес виготовлення сиру починається в листопаді і триває до червня[4]. Створожене молоко нагрівають до 45 градусів і витримують протягом доби. Потім сироватку відділяють і починається процес пресування сиру. Після дозрівання продукту протягом 90 днів він стає більш сухим і солоним. Сирні головки поміщають в спеціальні камери, де підтримується висока вологість і невисокі температури. Там вони перебувають близько року.

Примітки

  1. Cooking for My Family: From Catherine Pasculli’s Hoboken Kitchen. Loretta Lawrence,Loretta Pasculli Lawrence, С.325
  2. Food-ликбез: сыр Пекорино Романо и рецепт быстрой пасты
  3. Di Bruno Bros. House of Cheese: A Guide to Wedges, Recipes, and Pairings.: Tenaya Darlington
  4. Пекорино
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.