Перепелиця жовтогруда

Перепелиця жовтогруда[2] (Callipepla gambelii) — вид куроподібних птахів родини токрових (Odontophoridae).

?
Перепелиця жовтогруда

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Куроподібні (Galliformes)
Родина: Токрові (Odontophoridae)
Рід: Перепелиця (Callipepla)
Вид: Перепелиця жовтогруда
Callipepla gambelii
(Gambel, 1843)
Посилання
Вікісховище: Callipepla gambelii
Віківиди: Callipepla gambelii
ITIS: 175877
МСОП: 22679609
NCBI: 67773
Fossilworks: 368034

Поширення

Вид поширений на заході Північної Америки. У США він трапляється від західної частини Техасу до південно-східної Каліфорнії. У Мексиці живе на півночі Нижньої Каліфорнії, Сонори, Сіналоа та на північному заході штату Чіуауа. Мешкає в пустельних районах з чагарниковою і колючою рослинністю.

Опис

Птах міцної статури з короткими крилами та хвостом. Тіло завдовжки 24—28 см, вагою 157—208 г. Дорослі самці мають чорний лоб і горло, відокремлені білою U-подібною лінією від решти тіла і горизонтальною лінією від верхівки голови, яка має каштаново-коричневий колір. На лобі є пучок чорного пір'я у вигляді чубчика. Шия, спина і частина грудей сіро-блакитні з чіткими коричневими відтінками на шиї, бічна частина коричнева з білими горизонтальними смугами, живіт кремовий, а ділянка біля ніг чорна. Таке саме забарвлення, як і самці, мають дорослі самиці, але вони світліші й мають світло-коричневе лице, кремово-коричневий плямистий живіт і коротший чубчик.

Спосіб життя

Трапляється парами або групами до 20 птахів. Більшу частину часу проводить на землі, літає неохоче. Вночі сидить на гілках чагарників. Живиться насінням, листям, плодами, у сезон розмноження поїдає також комах. Утворює моногамні пари. Гніздо має вигляд неглибокої ямки у ґрунті, захищеної високою рослинністю. У кладці 10—12 яєць. Інкубація триває 22 дні. Зазвичай усі яйця вилуплюються одночасно. Обидва батьки піклуються про потомство.

Галерея

Примітки

  1. BirdLife International (2018). Callipepla gambelii: інформація на сайті МСОП(версія 2020.2) (англ.) 4 листопада 2020
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.