Перехожі. Південно-Східна Азія

Перехожі. Південно-Східна Азія книга оповідань Богдана Логвиненка, видана львівським видавництвом Видавництво Старого Лева у 2016 році. Загальний наклад 3000 примірників (станом на вересень).

«Перехожі. Південно-Східна Азія»
Автор Богдан Логвиненко
Ілюстрації Богдан Логвиненко, Денис Куцевалов
Дизайн обкладинки Дмитро Подолянчук, використано фото Дениса Куцевалова
Мова українська
Серія Перехожі
Тема подорожі
Жанр Оповідання
Видавництво  Україна  Видавництво Старого Лева (Львів)
Видано 2016
Тип носія друк (палітурка)
Сторінок 232
ISBN 978-617-679-326-7
Попередній твір Saint Porno

Опис книги

Ці короткі історії — наче портрети тих, кого автор зустрічає під час своєї подорожі Таїландом, Лаосом, В'єтнамом, Малайзією та Сінгапуром. Портрети людей живих і справжніх — без прикрас, без вигадок і художніх метафор. Портрети прості і спонтанні. Тут корінні мешканці і туристи, індійські студенти і в'єтнамські мільйонери, типові таксисти і нетипові власники кафе.

Усі, чиїми очима дивиться мандрівник, усі, чиїми вухами він слухає. Ті, ким захоплюється, ті, кому дивується, ті, яких не розуміє. Ті, які його обдаровують — і, може, він сам не знає, хто більше: старий дисидент, який дає цінні поради про життя, чи десятирічний хлопчик, що не боїться розповідати про свої мрії…

Книга була представлена на Форумі видавців у Львові 17 вересня 2016 на майданчику Мандри. Форум[1].

Автор про книгу

Історія "Перехожих" написані у мережі і для мережі – упродовж двох з половиною років моїх мандрів Південно-Східною Азією. Я навіть не підозрював, що ці історії можуть стати книгою. Ідея такої "матеріалізації" виникла у видавця, за що я уклінно вдячний - і дарую йому тягар відповідальності за успішність цього проекту. Я довго не міг написати вступ, відредагувати тексти, бо вони всі – уже прожиті й пережиті. Мене рятувала тільки віра в те, що їх читали ще не всі - або ж не всі читали. Або, ймовірно, комусь захочеться побачити їх разом, під однією обкладинкою. Принаймні видавництву, мені і моїй мамі - за що я їй дуже вдячний.

"Перехожі" – це уривки із життя різних людей, фрагменти наших раптових зустрічей, а часом підглядання у шпарину. Мандрівники зазвичай описують подорожі суто через власну призму. А ці тексти – невелика спроба побачити мандри очима інших людей. Перша частина "Перехожих" - про Південно-Східну Азію.[...]

Вміщені тут історії майже не пов'язані одна з одною, тож можете починати читати їх хоч з кінця. Це те, що вдалось записати під час подорожей - на вісімдесятому поверсі хмарочоса, під пальмовим листком, яким я закривався від дощу, на мішках з бананами... У потягах, автобусах, на літаках, човнах – і навіть на мопеді.

Рецензії на книгу

Рецензія Іздрика на обкладинці книги[2]:

«Перехожі» — книжка, персонажі якої мають усі шанси стати її читачами - адже це нотатки мандрівника, що фіксує свої враження короткими і влучними нарисами про людей, які трапляються на його шляху.

Автор — людина водночас спостережлива і відважна, він не знає страху перед Іншим, не боїться з головою поринати у чужі, незвідані реалії, подорожуючи автостопом, навмання, близько контактуючи з мешканцями країн, що лежать обабіч людних туристичних маршрутів, і що мабуть найважливіше, — сам не боїться бути Іншим для представників різноманітних культур.

«Перехожі» — це нариси новітньої антропології, де дослідник часто сам стає об'єктом уваги та спостереження. Це «антропологія мережі» та горизонтальних зв'язків.

Якщо ж автор розширюватиме географію подорожей, наступні видання цієї книжки, перекладені мовами країн, про які в ній ідеться, цілком можуть претендувати на долю світового бестселера.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.