Персей (сузір'я)

Персе́й (лат. Perseus) сузір'я північної півкулі неба.

Сузір'я Персея із «Дзеркала Уранії», набору тематичних карток опублікованого у Лондоні, бл. 1825 року
Персей
Персей
Латинська назва Perseus
Род. відмінок Persei
Скорочення Per
Пряме піднесення 03год хв
межі від 1год 22хв до 4год 41хв
Схилення 45° '
межі від 30° 40' до 58° 30'
Площа 615 кв.град.(24)
Зорі 5 яскравіше 3m
56 яскравіше 5,5m
Найяскравіша зоря Мірфак(Альфа Персея) 1,8m
Метеорні потоки Персеїди, Вересневі персеїди
Суміжні сузір'я
Спостерігається у широтах між +90° i 31°
Ввечері найкраще спостерігати протягом грудня
Існує з античності, запропоноване

Стародавнє сузір'я. Включене до каталогу зоряного неба Альмагест давньогрецького астронома Клавдія Птолемея ще у 2 столітті.

Зорі

Деякі з зір Персея:

  • Мірфак (α Персея): Найяскравіша зоря цього сузір'я. Мірфак (араб. Лікоть) — це надгігант спектрального класу F5Ib, що має зоряну величину 1,8 m та віддалена на відстань 590 світлових років. Мірфак яскравіша від Сонця у 5000 разів і має діаметр у 62 рази більший діаметра Сонця.
  • Алголь (β Персея) — одна з найвідоміших зір. Алголь (від араб. «Аль Халл», що означає Привид) символізує очі Горгони Медузи в сузір'ї. Ця зірка є представником цілої групи затемнених змінних зір. Її видима зоряна величина змінюється в інтервалі від 2,12 m до 3,39 m з періодом приблизно 2,867 дня. Спектральний тип цієї зірки — B8 V, розташована вона на відстані в 93 світлових роки.

Об'єкти далекого космосу

  • два розсіяних скупчення зір NGC 869 і NGC 884 утворюють подвійне скупчення. Віддалені одне від одного на декілька сотень світлових років, а від Сонячної системи — приблизно 7 000 світлових років. Кількість зір в них, відповідно, 350 і 300, видима зоряна величина — 4,0 і 3,9.
  • М34 — це розсіяне скупчення з видимою яскравістю 5,5 m розташоване на відстані близько 1400 світлових років і містить близько 100 зірок, розкиданих по небу на площі, що перевершує площу повного місяця. Справжній діаметр цього скупчення близько 14 світлових років. M 34 можна побачити навіть у хороший бінокль, але найкраща видимість досягається при використанні телескопа з невеликим збільшенням.
  • Туманність Маленька Гантель (М76) планетарна туманність.

Персей — одне з найдавніших сузір'їв, яке було детально описано великим астрономом Клавдієм Птолемеєм у своєму астрономічному атласі «Альмагест». З ім'ям Персей пов'язаний ряд давньогрецьких міфів, які розповідають про подвиги героя Персея. Сам Персей був сином бога Зевса і смертної жінки Данаї. Відповідно до одного з міфів Персей повинен був зробити весільний подарунок Діктусу, яких побажав побачити голову Медузи Горгони. Підступний Діктус і його брат — король Полідект — насправді хотіли смерті Персея. Але герой зміг перемогти чудовисько і відсікти її жахливу голову. У древніх астрономічних атласах сузір'я зображували у вигляді юнака, який тримає в руці відрубану голову Горгони.

Сузір'я Персей розташоване в північній півкулі неба. Його площа становить 615 квадратних градусів, що ставить сузір'я на 24 місце.

Сузір'я Персей неозброєним оком

Джерела

Посилання

WIKISKY.ORG: Персей

Див. також

Список зірок сузір'я Персея


88 сучасних сузір'їв
АндромедаБлизнятаВелика ВедмедицяВеликий ПесВізничийВітрилаВовкВодолійВолопасВолосся ВеронікиВоронГеркулесГідраГодинникГолубГончі ПсиДельфінДіваДраконЕріданЄдинорігЖертовникЖивописецьЖирафЖуравельЗаєцьЗмієносецьЗміяЗолота РибаІндіанецьКассіопеяКитКільКозорігКомпасКормаКосинецьЛебідьЛевЛетюча РибаЛисичкаЛіраМала ВедмедицяМалий КіньМалий ЛевМалий ПесМікроскопМухаНасосОвенОктантОрелОріонПавичПегасПерсейПівденна ГідраПівденна КоронаПівденна РибаПівденний ТрикутникПівденний ХрестПівнічна КоронаПічРайський ПтахРакРибиРисьРізецьСекстантСіткаСкорпіонСкульпторСтолова ГораСтрілаСтрілецьТелескопТелецьТерезиТрикутникТуканФеніксХамелеонЦентаврЦефейЦиркульЧашаЩитЯщірка
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.