Пискуха альпійська

Пискуха альпійська[1] або пискуха алтайська[1] (Ochotona alpina) — вид гризунів з роду пискуха (Ochotona) родини пискухові (Ochotonidae).

Пискуха альпійська
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Зайцеподібні (Lagomorpha)
Родина: Пискухові (Ochotonidae)
Рід: Пискуха (Ochotona)
Вид:
Пискуха альпійська (O. alpina)
Біноміальна назва
Ochotona alpina
(Pallas, 1773)

Морфологія

Довжина тіла від 15,2 до 23,5 сантиметрів і вага від 226 до 360 грамів. Хутро на спині влітку темно-каштанове, боки мають червонувато-коричневий відтінок. Черево від світло-коричневого до білувато-жовтого кольору. Зимове хутро блідо-сіро-коричневе і голова і задня частина тіла мають жовті плями. 2n = 42.

Середовище проживання

Країни проживання: Китай (Хейлунцзян, Синьцзян), Казахстан, Монголія, Російська Федерація (Алтайський край, Амурська, Бурятія, Чита, Іркутськ, Красноярськ, Тува). Живе на висоті 400–2500 м. Надає перевагу кам'янистим гірським районам і деревам вздовж гравійних областей, як середовище проживання.

Життя

Поведінка

Зазвичай живе в сімейних групах з щільністю від 10 до 12 тварин на гектар. Денний вид. Одним з основних хижаків є соболь.

Відтворення

Народжує два рази на рік в середньому по три дитинча. Період вагітності становить близько 30 днів і молодь при народженні має довжину від 5,8 до 6 сантиметрів. Тривалість життя максимум близько шести років, але особливо на півночі ареалу, живе близько трьох років.

Загрози та охорона

Серйозних загроз для виду в цілому немає. Проживає в охоронних землях.

Примітки

  1. Решетило, О. Зоогеографія : навч. посіб. — Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2013. — С. 133.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.