Планета 51

«Планета 51» (англ. Planet 51) мультфільм Хорхе Бланко. Сценарій мультфільму написав Джо Стіллман. Створенням мультфільму, вартістю 70 млн $, займалися мадридська компанія Ilion Animation Studios і британська Handmade Films. У листопаді 2007 року права на розповсюдження мультфільму придбала компанія New Line Cinema. Компанія Sony Pictures Worldwide запланувала випустити мультфільм у прокат за допомогою TriStar Pictures у другій половині 2009 року.

Планета 51
англ. Planet 51
Вид комп'ютерний мультфільм
Жанр пригодницький, комедія, сімейний фільм, фантастика
Режисер Хорхе Бланко
Хав'єр Хабад
Маркос Мартінес
Продюсер Томас Д. Адельман
Гай Коллінз
Іґнасіо Перес Дольсет
Сценарист Джо Стіллман
Композитор Джеймс Сеймур Брет
Кінокомпанія TriStar Pictures
Дистриб'ютор TriStar Pictures
Тривалість 91 хв.
Мова англійська
іспанська
Країна Іспанія
Велика Британія
США
Рік 2009
Кошторис 70 млн $[1]
IMDb ID 0762125
sonypictures.com/movies/planet51

Сюжет

Згідно з усіма сучасним фільмами та мультфільмами, інопланетяни прийдуть або вже приходили на Землю. А що, якщо земляни прийдуть на їхню планету?

Літальний апарат NASA проводить посадку на одній із віддалених планет галактики. З нього виходить астронавт, вважаючи, що він — перший, чия нога ступила на цю планету. Однак він виявляє, що вона населена маленькими зеленими чоловічками, які живуть у світі, що нагадує Сполучені Штати Америки 1950-х рр. Мешканці планети зустрічають астронавта з подивом і страхом, завдяки своїм фільмам, які представляють прибульців страшними монстрами з одним оком і можливістю перетворення місцевих жителів у зомбі.

Однак не всі так думають. Сміливий хлопчисько-абориген і його друзі рятують астронавта від злісних вчених і військових, встигаючи з ним подружитися. У відповідь вони отримують незабутній політ над своєю планетою на космічному кораблі астронавта і нового друга.

У ролях

  • Джастін Лонг — Лем, головний герой, хлопчик-підліток, житель Планети 51.
  • Двейн Джонсон — капітан Чарльз «Чак» Т. Бейкер, астронавт NASA, прибулець із Землі.
  • Джессіка Біл — Ніра, дівчина-підліток, у яку закоханий Лем.
  • Шон Вільям Скот — Скіф, найкращий друг Лема, який працює у крамниці коміксів.
  • Ґері Олдмен — Генерал Ґров, фанатично боїться іншопланетного вторгнення і переконаний, що Чак є злим прибульцем, що вміє управляти свідомістю, який перетворить мешканців планети у «зомбі-прибульців».
  • Джон Кліз — Професор Кіпл, учений на Планеті 51, що прагне дослідити мозок Чака.

Створення та випуск мультфільму

Створення мультфільму вартістю 60 млн $ було закінчено у червні 2009 року. Компанія Sony Pictures Worldwide мала намір випустити мультфільм 19 листопада 2009 через свій підрозділ TriStar Pictures. У листопаді 2007 року компанія New Line Cinema придбала права на розповсюдження мультфільму на території США. Коли ж у лютому 2008 року студія стала частиною компанії Warner Brothers, то в Warner Brothers захотіли випустити мультфільм улітку 2009 року, проте творці мультфільму наполягли на випуску мультфільму в листопаді[2].

Мультфільм був випущений компанією Sony Pictures Home Entertainment на Blu-ray та DVD 9 березня 2010 року[3].

Саундтрек

Саундтрек-альбом для фільму був випущенений компанією Decca Label Group 10 листопада 2009 року (цифровий) і 17 листопада 2009 року (CD).

# НазваВиконавець Тривалість
1. «Lollipop»  Sophie Green 2:30
2. «Long Tall Sally»  John Sloman 2:10
3. «Tried To Save the World»  Tom Cawte 3:49
4. «Ding Ding a Boom Boom»  Keith Murrell 2:25
5. «Gonna Be a Star»  Tom Cawte 3:35
6. «Be Bop a Lula»  Chris Cawte 3:01
7. «Greased Lightnin'»  Lance Ellington 3:10
8. «Unchained Melody»  Keith Murrell 3:37
9. «Mr. Sandman»  Peter Gosling 2:30
10. «Stick It to the Man»  Tom Cawte 3:29
11. «Space Oddity»  Keith Murrell 5:19
12. «Planet 51 Orchestral Suite»  London Metropolitan Orchestra 7:19
42:54

Цікаві факти

  • Назва мультфільму — це посилання на легендарну «Зону 51» — секретну військову базу, на якій начебто зберігаються останки іншопланетного корабля, який зазнав аварії в Розуеллі в 1947 році. Також на планеті знаходиться секретний бункер «БАЗА № 9», де містяться іншопланетні (земні) кораблі — пародія на ту ж саму базу.
  • У бункері секретної бази під спеціальним ковпаком перебуває радянський Супутник-2.
  • У мультфільмі присутні безліч алюзій на фантастичні фільми про космос або прибульців: «Чужий», «Зоряні війни», «Війна світів» та інші.
  • На планеті використовується антигравітаційний транспорт і лазерна зброя, при тому, що рівень її розвитку на рівні 50-х років Землі. Ретрофутуристичний стиль.
  • На планеті, на відміну від Землі, йде не дощ із води, а дощ із каменів, що пояснюється наявністю поясу метеоритів на орбіті планети.
  • Собаки на планеті зовнішнім виглядом пародіюють монстрів з фільму «Чужий», а також мочаться кислотою (у вищезгаданому фільмі властивості кислоти мала кров монстрів). На будці одного з них написана кличка — Ріплі.
  • У мультфільмі можна почути пісню The Chordettes — Lollipop у виконанні Софі Грін. А також пісню Mr. Sandman у виконанні Пітера Гослінга.
  • Робособака астронавта поведінкою нагадує WALL-E.
  • У фільмі на 0.17.51 ​​голова іншопланетного патруля знаходить довідник «Напад 50-ти футової жінки». Це відсилання до мультфільму «Монстри проти чужих» і до однойменного фільму.
  • Коли герої у військовій зоні, можна побачити, що пустеля нагадує Радіатор Спрінгс з мультфільму Тачки.
  • На відрізку часу 01.08.17 на касці інопланетянина можна побачити напис «Corn to mill» і символ Пацифік. Це явне відсилання до фільму Суцільнометалева оболонка, у якому на касці головного героя Жартівника був напис «Born to kill» і також значок хіппі.
  • Космічний корабель «Одіссея» (назва є відсиланням на культовий фільм Кубрика), на якому прилетів астронавт, дуже нагадує космічний корабель «Союз». А коли астронавт здійснює посадку, звучить композиція Ріхарда Штрауса «Так казав Заратустра», що також є відсиланням до Космічної одіссеї 2001 року.
  • На початку фільму є епізод, коли астронавт опиняється у візку іншопланетного листоноші на велосипеді і вони разом, стрибнувши з трампліну, пролітають на тлі місяця. Епізод обігрує аналогічний момент з фільму Стівена Спілберга Іншопланетянин.
  • У мультфільмі можна помітити шоколадний батончик Твікс.
  • Також у сцені гонитви солдатів за Ровером можна почути композицію Long Tall Sally, що прозвучала у фільмі Хижак.
  • Планета 51 швидше за все є супутником газового гіганта, в одному з кадрів у мультфільмі на небозводі Планети 51 видна планета, схожа на Сатурн у Сонячній системі, також, у місцевому планетарії є планетна модель і їхньої зоряної системи в цілому.
  • У титрах з'являється видозмінений постер, витриманий у стилі постерів фільмів про монстрів 1950-х.

Примітки

  1. Planet 51. Box Office Mojo. Процитовано 17 грудня 2013.
  2. 'Planet 51' heads into Sony orbit. Variety (амер.). Процитовано 11 січня 2016.
  3. Planet 51 on Blu-ray and DVD, Plus More. Animation World Network. Процитовано 11 січня 2016.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.