Платіжна вимога

Платіжна вимогарозрахунковий документ, що містить вимогу стягувача або в разі договірного списання отримувача до банку, що обслуговує платника, здійснити без погодження з платником переказ визначеної суми коштів з рахунку платника на рахунок отримувача.

Платіжна вимога зазвичай застосовується при розрахунках за поставлені товари, надані послуги. Платіжна вимога виписується отримувачем і направляється безпосередньо в банк платника (минаючи свій банк). Банк платника передає платіжну вимогу платнику для акцепту (вираження згоди оплатити платіжну вимогу). Протягом встановленого терміну платник приймає рішення про оплату, грошові кошти перераховуються отримувачу. У разі відмови від акцепту платіжна вимога повертається отримувачу без виконання.

Платник і отримувач можуть укласти договір про безакцептне списання грошових коштів та подати його в банк платника. У цьому випадку грошові кошти списуються на підставі тільки платіжної вимоги без запиту згоди платника.

Див. також

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.