Площа Перемоги (Біла Церква)

Площа Перемоги — одна з площ у Білій Церкві.

Площа Перемоги
Біла Церква
Площа Перемоги — одна з площ у Білій Церкві
Площа Перемоги — одна з площ у Білій Церкві
Район мікрорайон Піонерська
Колишні назви
радянського періоду (українською) Площа Перемоги
Транспорт
Тролейбуси 1,4
Маршрутні таксі 1,1а,1б,4,6,13,14а
Рух односторонній
Покриття асфальт
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Пам'ятники Танк Т-34
Навчальні заклади Школа №5
Заклади культури ТРК «Олександрія»
Забудова Багатоповерхова
Комерція ТРК «Олександрія»
Парки Державний дендрологічний парк «Олександрія» НАН України
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
На карті
На карті населеного пункту
Мапа

Історія

Здійснення задуманих планів по визволенню міста було розпочато вранці 1 січня 1944 року. Жорстокі бої з перемінним успіхом точилися до 4 січня. Зокрема, ві­дома висота у передмісті Білої Церкви 208,4, звідки доб­ре проглядалися всі стратегічні пункти ворога, кілька разів переходила з рук в руки. І тільки 4 січня 1944 року після чотириденних запеклих боїв розпочався штурм. Фашисти вперто чинили опір. Вони стріляли з-за кожної стіни, з кожного підвалу. На перехрестях були влашто­вані завали, з дахів уцілілих будинків строчили кулеме­ти. Вулицю за вулицею довелось звільняти і очищати від окупантів багнетами й гранатами.

Першим прорвався в Білу Церкву з району горбатого мосту танк Костянтина Турчанінова. Ударом його тридцятьчетвірки були знищені протитанкова гармата, три кулеметні точки. Розстрілявши десятки фашистів, а ре­шту змусивши тікати, танк відважного офіцера продов­жував просуватися вглиб міста. Опинившись серед руїн, в темряві, командир екіпажу вирішив оглянути місце­вість. В цей час прямим попаданням ворожого снаряда в танк він був смертельно поранений. На його місце став механік-водій. Машина знову рвонула в бій і продов­жувала громити ворога. Цей подвиг пізніше буде опи­саний однополчанином. Трудящі Білої Церкви свято бережуть пам’ять про героя — одну з вулиць названо іменем Костянтина Турчанінова.

Див. також

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.