Поволзький економічний район

Пово́лзький економічний район — один з 11 економічних районів Росії, складається з 8 федеральних суб'єктів:

  1.  Республіка Татарстан
  2. Астраханська область
  3. Волгоградська область
  4. Пензенська область
  5. Самарська область
  6. Саратовська область
  7. Ульяновська область
  8. Республіка Калмикія
Поволзький економічний район на мапі Росії

Географія

Поділ району

Розташований на нижній Волзі. Площа території — 537400 км², населення — 17 млн ​​чоловік, густота населення 25 чоловік/км². Частка населення, що проживає в містах — 74%. До складу економічного району входить 94 міста, 3 міста-мільйонника (Самара, Казань, Волгоград), 12 суб'єктів федерації. Межує на півночі з Волго-В'ятським районом, на півдні з Каспійським морем, на сході з Уральським районом і Казахстаном, на заході — з Центральночорноземним районом і Північним Кавказом. Економічна вісь — річка Волга.

Економіка

Основні галузі спеціалізації: видобуток нафти та газу, нафтова і нафтохімічна промисловість, машинобудування (особливо автомобілебудування).

У сільському господарстві: олійні, зернові та овочево-баштанні. Тваринництво (м'ясо-молочне скотарство, вівчарство, свинарство).

Розташування та поділ

Особливістю географічного положення району є його довжина уздовж Волги майже на 1500 км, що впливає на господарську діяльність, розміщення і функції населених пунктів на всіх етапах розвитку. Центр економічного району знаходиться в місті Самарі. Поволзький економічний район розділений на дві основні промислові зони:

  • Волго-Камську
  • Нижньоволзьку

До складу Волго-Камської промислової зони входять: Самарська, Ульяновська області та Республіка Татарстан.

Центр Волго-Камськой промислової зони Поволзької економічного району знаходиться в Казані.

До складу Нижньоволзької промислової зони входять: Астраханська, Волгоградська, Пензенська, Саратовська області та Республіка Калмикія.

Центр Нижньоволзької промислової зони Поволзької економічного району знаходиться у Волгограді.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.