Поглинач нейтронів

Поглинач нейтронів — це матеріал з великим перерізом (ймовірністю) поглинання нейтрона. Найбільш важливим поглиначем нейтронів є 10B у складі 10B4C у аварійних поглинальних касетах чи у борній кислоті у складі теплоносія водо-водяного ядерного реактора. Інші важливі нейтронні поглиначі, що використовуються в ядерних реакторах: Ксенон, Кадмій, Гафній, Гадоліній, Кобальт, Самарій, Титан, Диспрозій, Ербій, Європій, Молібден та Ітербій. Деякі з перелічених вище елементів можуть зустрічатись у комбінаціях: дибодрид гафнію, дибодрид титану, дисторсій титану, гадоліній титану.

Переріз взаємодії Бору (Зверху лінія для 10B, а знизу для 11B)

Гафній, один з останніх елементів, що був відкритий, має цікаву особливість. Хімічно він схожий на Цирконій, і вони майже завжди відшукуються разом, проте ядерні властивості цих елементів кардинально відрізняються. Гафній чудово поглинає нейтрони (майже в 600 разів краще, ніж Цирконій) і може використовуватись у аварійних поглинальних касетах, тоді коли Цирконій практично байдужий до нейтронів. Тому Цирконій є небажаним матеріалом у ядерних реакторах, і його потрібно відділяти від Гафнію.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.