Поет-лауреат США

Поет-лауреат-консультант поезії в Бібліотеці Конгресу більш поширено поет-лауреат США — це офіційний поет Сполучених Штатів Америки. Протягом його або її терміну на цій посаді поет-лауреат прагне підняти національну свідомість з метою більшого зацікавлення читанням і написанням поезії. Цю посаду було створено за зразком поета-лауреата Сполученого Королівства. Відомий раніше як консультант поезії в Бібліотеці Конгресу, нинішній титул було розроблено і санкціоновано актом Конгресу США в 1985 році. Офіс поета-лауреата адмініструється Центром книги.

Поет-лауреат США
Держава  США
Нагорода від Бібліотека Конгресу

Огляд

Поет-лауреат призначається щорічно Бібліотекарем Конгресу Сполучених Штатів у період з жовтня по травень. Під час прийняття рішення Бібліотекар консультується з колишніми призначенцями, поточним лауреатом та іншими видатними діячами в цій сфері.

Нині лауреат отримує річну стипендію, яка становить 35000 доларів США; спочатку її фінансував Арчер М. Хантінгтон як дарунок. 3 жовтня 1985 року Конгрес США прийняв закон, автором якого є сенатор Спарк М. Мацунага (від штату Гаваї), який передбачав зміни у назві посади поета-лауреата-консультанта поезії.[1] Бібліотека звела до мінімуму обов'язки поета задля того, щоб забезпечити максимальну свободу для роботи над власними проектами. Лауреат дає щорічну лекцію і читає свою поезію, а також презентує творчість інших поетів у поетичних циклах Бібліотеки, найстарішої у вашингтонському окрузі і однієї з найстаріших у США. Цей щорічний цикл публічних читань поезії та фантастики, лекцій, симпозіумів й іноді драматичних вистав розпочався в 1940-х роках. Загалом за весь час існування інституту лауреатства до Бібліотеки було запрошено понад 2000 письменників і поетів для того, щоб читати свої твори для Архіву записаної поезії та літератури.

Кожний консультант зробив свій неповторний внесок на посаді поета-лауреата. Максін Кумін започаткувала популярну серію семінарів поезії для жінок у Бібліотеці Конгресу. Ґвендолін Брукс зустрічалась з учнями початкових шкіл, заохочуючи їх до написання віршів. Йосип Бродський ініціював ідею про поширення поезії в аеропортах, супермаркетах і готельних номерах. Ріта Дав збирала письменників, щоб досліджувати африканську діаспору очима митців, та відстоювала права дитячої поезії і джазу на поетичних заходах, зокрема на читаннях у Білому домі під час першої державної вечері Білла Клінтона. Роберт Гасс організував конференцію «Watershed», на якій зібралися видатні письменники, поети і казкарі, щоб поділитись думками про літературу, природу і суспільство. Він також був співзасновником Міжнародного дитячого поетичного і художнього конкурсу «River of Words K–12».[2] Роберт Пінскі ініціював проект Favorite Poem Project. Завдяки проекту Біллі Коллінза «Поезія 180», до всіх середніх шкіл було надіслано по одній поемі в розрахунку на кожен день навчального року. Ці вірші були зібрані і опубліковані в двох антологіях.

Спеціальні консультанти поезії

1999—2000 (до 200-річного ювілею Бібліотеки Конгресу) — Рита Дав, Луїза Глюк і В.С. Мервін

Примітки

Ця стаття містить матеріал суспільного надбання з вебсайтів або документів Бібліотеки Конгресу.

  1. McGuire, William (1988).
  2. River of Words. Saint Mary's College. Процитовано 13 вересня 2012.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.