Позасистемні одиниці вимірювання

Позасистемні одиниці вимірювання одиниці вимірювання, що на відміну від системних одиниць фізичних величин не входять до складу жодної із систем, але використовуються на практиці[1], або, в ширшому сенсі, одиниця, що не входить до системи одиниць, яка застосовується в конкретному випадку[2]. Прикладами позасистемних одиниць є міліметр ртутного стовпа, кінська сила тощо[1].

Значного поширення набули одиниці тиску: атмосфера, бар, міліметр ртутного стовпа, міліметр водяного стовпа. Позасистемними одиницями часу є хвилина, година; одиницями довжини ангстрем, світловий рік, парсек; одиницями площі ар, гектар; одиницями електричної енергії кіловат-година; одиницями акустичних величин децибел, фон, октава тощо.

Проте за уніфікації одиниць і ухваленні єдиної системи одиниць кількість позасистемних одиниць має бути скорочена до мінімуму. До того ж багато позасистемних одиниць є кратними одиницям системи SI і можуть використовуватися для практичних вимірювань (тонна, міліметр, мікрон тощо).

Див. також

Джерела

  1. Большой Энциклопедический словарь.
  2. Николай Иванович Тюрин. Введение в метрологию. Изд-во стандартов, 1976. С. 53.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.