Політичні партії Бельгії

Політичні партії Бельгії

«Агалев» (Agalev - Anders Gaan Leven). Рух фламандських екологістів. Заснований у 1982 році. Найвищий орган - з'їзд, який обирає Бюро в складі 50 членів і Виконавчий комітет у складі 10 осіб.

Демократичний фронт франкофонів — ДФФ (Front Democratique des Francophones - FDF). Партія. Заснована в 1964 році.

Національний фронт — НФ (Front National - FN). Партія французьких націоналістів. Заснована в 1988 році.

Реформістська ліберальна партія - РЛП (Parti Reformateur Liberal - PRL). Створена в травні-червні 1979 року в результаті об'єднання Валлонської партії реформ і свободи (утворена в 1976 році в результаті злиття валлонського крила Партії свободи і прогресу з правим угрупованням, яке відокремилось від Валлонського об'єднання) та брюссельської Ліберальної партії (заснована в 1973 році на базі брюссельської федерації Партії свободи і прогресу). Налічує близько 50 тис. членів.

Соціалістична партія (франкофони) — СП (фл.) (Parti Socialiste - PS). Франкофонська партія, яка об'єднує соціалістів Валлонії і Брюсселя. Відокремилась у жовтні 1978 року від фламандської Соціалістичної партії, разом з якою становить Бельгійську соціалістичну партію, засновану в 1885 році. Входить до Соціалістичного інтернаціоналу. Керівний орган у період між з'їздами - Політичне бюро. Налічує 150 тис. членів. Видає газету «Журналь е ендепанданс - пепль» (Journal et Independence - Le Peuple).

Соціально-християнська партія — СХП (Parti Social Chretien - PSC). Утворилась у 1969 році в результаті розколу партії під такою ж назвою, заснованої у 1830 році, яка до 1945 року називалась Католицька партія. Налічує 40 тис. членів. Позицію партії відображає газета «Лібр Бельжік» (La Libre Belgigue).

Фламандські ліберали і демократи — ФЛД. Утворена 15 листопада 1992 року на базі Партії свободи і прогресу, розпущеної 12 листопада 1992 року. Згідно з статутом, лідер партії так, як і керівні органи всіх рівнів, обирається не делегатами на з'їзді, а всіма членами партії.

Фламандський блок — ФБ (Vlaams Blok). Фламандська націоналістична партія. Заснована в 1979 році шляхом злиття двох угруповань: "Флаамсе фолькпартай" і "Флаамс національ партай".

Християнська народна партія — ХНП (Christelijke Volkspartij - CVP). Утворилась у 1969 році в результаті розколу Соціально-християнської партії, заснованої в 1830 році. Налічує 186 тис. членів.

Еколо (Ecolo). Рух фламандських (валлонських) екологістів. Заснований у 1982 році. Голови немає. Керівний орган - Федеральний секретаріат, який складається з 9 федеральних секретарів.

Профспілкові об'єднання

Загальна федерація праці Бельгії - ЗФПБ (Federation Generale du Travail de Belgique - FGTB); (Algemeen Belgisch Vakverbond - ABV). Створена в 1945 році. Об'єднує 7 галузевих профспілок, 3 міжрегіональні організації і 21 регіональну організацію. Налічує 1 млн членів (станом на 2000 рік). Входить до Міжнародної конфедерації вільних профспілок (МКВП) та Європейської конфедерації профспілок (ЄКП). Друкований орган - тижневик "Сендіка" (Syndicats) французькою мовою, нідерландською мовою - "Веркер" (De Werker).

Конфедерація християнських профспілок - КХП (Confederation des Syndicats Chretiens - CSC; Algemeen Christelijk Vakverbond - ACV). Створена в 1912 році. Об'єднує 17 галузевих профспілок. Налічує понад 1,5 млн членів (станом на 1993 рік). Входить до Всесвітньої конфедерації праці (ВКП).

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.