Поперечна магнітопровідність
Поперечна магнітопровідність — явище виникнення в магнітному полі електричного струму перпендикулярного до напрямку електричного поля. Це явище відкрив Едвін Холл.
Природа явища
У схрещених електричному й магнітному полях на носії заряду діє сила Лоренца. Магнітне поле змушує закручуватися траєкторії їхнього руху. Внаслідок цього окрім струму вздовж напрямку електричного поля виникає струм в напрямку, перпендикулярному як до електричного, так і до магнітного поля. В скінченних зразках це призводить до виникнення зарядів на поперечних краях провідника. Утворюється різниця потенціалів між поперечними краями зразка і поперечне поле, яке компенсує ефект магнітного поля. У рівноважному стані, що встановлюється незабаром після поміщення зразка в схрещені поля, струм тече тільки в напрямку прикладеного електричного поля, проте можна виміряти різницю потенціалів між поперечними краями, і за нею визначити поперечну магнітопровідність.
Вивчення поперечної магнітопровідності є одним із основних методів визначення концентрації носіїв заряду в напівпровідниках.