Портрет людини в червоному тюрбані

Портрет людини в червоному тюрбані (нід. Portret van een man met rode tulband) — картина фламандського художника Яна ван Ейка. Написана у 1433 році. Між 1642 і 1644 роками картину в Антверпені придбав Томас Говард, граф Ерандел. У 1851 році твір придбала Національна галерея мистецтв у Лондоні.

Портрет людини в червоному тюрбані
Дата створення / заснування 1433[1]
Напрям, рух мистецький Ранній нідерландський живопис[2]
Культура Ранній нідерландський живопис[2]
Місце розташування Національна галерея[3]
Фландрія[1]
Бельгія[1]
Назва англ. Portrait of a Man (Self Portrait?)[4]
англ. Portrait of a Man (Portrait of a Man in a Red Turban)[1]
Головний предмет твору Ян ван Ейк
Жанр автопортрет і портрет
Творець Ян ван Ейк[1]
З матеріалу олійна фарба
Зображує Ян ван Ейк і чоловік
Зберігається в колекції в Національна галерея
Інвентарний номер NG222
Ширина 19 ± 0 см
Висота 26 ± 1 см
Описано на сайті (за URL) nationalgallery.org.uk/paintings/jan-van-eyck-portrait-of-a-man-self-portrait/*/key-facts
wga.hu/html/e/eyck_van/jan/01page/13turban.html
Статус авторських прав суспільне надбання
 Портрет людини в червоному тюрбані у Вікісховищі

Опис

На картині зображено портрет чоловіка середнього віку, одягненого у темно-коричневий плащ та червоний тюрбан (насправді це шаперон). Чоловік знаходиться на темному невиразному тлі. Портрет не зображує жодних емоцій і не розкриває жодної думки чи настрою. Риси обличчя ясні і деталізовані. Гусячі лапки навколо очей і бородата щетина на підборідді показані занадто точно. В очах відображено відблиски з вікон студії. Зображений на картині дивиться прямо на глядача. Ця картина часто вважається автопортретом самого ван Ейка, хоча немає прямих доказів, що підтверджують це. Костюм на чоловікові відповідає соціальному статусу ван Ейка.

Внизу на золотистій рамі написано JOHES DE EYCK ME FECIT ANO MCCCC.33. 24. OCTOBRIS («Ян ван Ейк творив мене 24 жовтня 1436»). На верхні частині рами стоїть напис AlC IXH XAN (буквально «Я роблю те, що можу»), який є своєрідним підписом автора і трапляється ще у декількох його творах. Літери намальовані таким чином, що вони здаються вирізаними.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.