Празька консерваторія

Празька консерваторія (чеськ. Pražská konzervatoř) — вищий навчальний заклад у Празі.

Празька консерваторія
Дата створення / заснування 1808 і 16 травня 1996[1]
Офіційна назва чеськ. Pražská konzervatoř, Praha 1, Na Rejdišti 1[1]
Названо на честь Прага
Держава  Чехія[1][2]
Організаційно-правова форма public-benefit corporationd[1]
Батьківська компанія (організація, установа) Прага[1]
Розташування штаб-квартири Прага[3][1]
На заміну Празька школа органістів
Категорія працівників Категорія:Викладачі Празької консерваторії
Офіційний сайт(чес.)(англ.)
 Празька консерваторія у Вікісховищі

Празька консерваторія

Заснована 1808 року, ставши першою консерваторією центральної Європи. Статут консерваторії був розроблений Берджихом Дівішем Вебером за прикладом недавно відкритих Паризької (1784) та Міланської (1807) консерваторій.

Серед викладачів консерваторії наступних років Антонін Дворжак, який випустив таких відомих композиторів, як Вітезслав Новак і Йозеф Сук. Празьку консерваторію закінчив також Богуслав Мартину.

Після 1918 року консерваторія була націоналізована, але й втратила свої приміщення в Рудольфінум. Протягом певного періоду часу консерваторія розміщувалася в будівлі монастиря, цього разу бенедиктинців, пізніше на території колишнього хімічного установи на вулиці Троянова і, нарешті, в будівлі Na Rejdišti в Старому місті, де він перебував дотепер. У 1919 році консерваторія була розширена, в цей час почала діяти театральна школа.

Сьогодні, окрім традиційних для консерваторії інструментальних кафедр, у Празькій консерваторії діють також відділи популярної музики та музичного театру.

Відомі люди

Навчалися

Примітки

  1. Register of schools and school facilities
  2. Virtual Study of Theatre InstituteInstitut umění - Divadelní ústav.
  3. Administrativní registr ekonomických subjektů
  4. Лисенко І. Каан із Альбеса Йіндржіх // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль : Видавничо-поліграфічний комбінат «Збруч», 2010. — Т. 4 : А  Я (додатковий). — С. 264. ISBN 978-966-528-318-8.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.