Прети

Пре́ти, (мн. число з санскр. प्रेतप्रेत, preta IAST, «що пішов») — також голодні духи.

У давньоіндійської (ведійськой та індуїстській) міфології духи померлих, які протягом деякого періоду після смерті (від декількох тижнів до року) залишаються жити серед людей. За цей час людям необхідно зробити певний ритуал (сапіндікарану), щоб прети не стали бхутами, демонами із свити Шиви, але об'єднались з пітарами (померлими предками, які перебувають на третьому небі) в небесному царстві. Проте, в народних забобонах прети часто ототожнюються з бхутами і розглядаються як істоти, ворожі людям. 

У буддійській схемі реінкарнації (прети) - це нижчий сегмент Колеса Життя[джерело не вказане 1392 дні], на безлічі рівнів якого реінкарнація відбувається відповідно з єдиною кармою. Прети займають свого роду чистилище, призначене для людей, які зіпсували свою карму заздрістю, відмовою давати милостиню, жадібністю і т. п. Вони повинні виправити свою карму, забуті своїми родичами, постійно відчуваючи голод і спрагу. Ці муки тривають, доки карма не виправиться. Прети виглядають, як палаючі дерева з горлом товщиною з вушко голки і з черевом розмірами з гору[джерело не вказане 1392 дні]. Вони живуть на перехрестях, улюблених місцях духів, привидів, відьом і божеств, пов'язаних з підземним світом. Також вони люблять збиратися у огорож будинків і на кордонах володінь.

Література

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.