Дух
Дух — принцип життя в енергії в людині і тваринах, певного часу вважався (і вважається в певних колах сьогодні) істотою, яка складається з особливо витонченої субстанції, такої як дихання чи тепле повітря, відокремлюваної від тіла, таємничої за природою, і приписуваної божественному походженню.
Частина серії статей на тему: |
Традиційна релігія |
---|
![]() Фаравагар, образ людської душі після смерті з зороастрської релігії древньої Персії |
Найдавніші форми |
Історичні ареали Азія:
Америка:
Африка:
Близький Схід і Середземномор'я:
Європа:
|
![]() ![]() |
Усі значення:
- Об'єкт («організм»), під яким розуміється частина людської істоти, яка є нетілесною і невидимою і характеризується розумовими здібностями, особистістю, самосвідомістю, і волею; іншими словами просто розум протиставлений тілу.
- Субстанція чи універсальний аспект реальності, який вважається незалежним від матерії, і якій він є також протилежним.
- Раціональна, надприродна істота без матеріального тіла, як янгол, демон, ельф, фея і т. д.; більш специфічно — така ж істота з певним характером чи особливим місцезнаходженням чи полем дії: злий дух.
- Відокремлена від тіла душа, уважана, як очевидною для відчуттів, часто як видима чи маюча якись вид матеріального тіла: привид, мара: Гамлет бачив дух свого батька.
- Особа, що розглядається у відношенні до будь-якої особливої діяльності, характеристики чи темпераменту: ведучий дух в громаді.
- Стан розуму, настрій, темперамент: Успіх підняв його духа
- Жвавість або енергія; пристрасть; ривок; стрімкий дух; вогонь: напад зроблений з духом.
- Гаряча вірність чи відданість: шкільний дух
- Емоційна частина чи почуттєва частина людини; іншими словами просто серце.
- Характерний темперамент чи нахил періоду або руху: дух Реформації.
- В середньовічній фізіології, один з трьох ступенів духа з яких складається людське тіло: природний дух, розміщений в печінці, якому підпорядковуються процеси харчування, росту та розмноження; життєвий дух, розміщений в серці, і який циркулює тепло і життя через тіло; тваринний дух, розташований в мозку, який керує мисленням і передає здатність руху і відчуттів до і через нерви.
- Дихання; життя
Джерела та література
- С. Кримський. Дух // Філософський енциклопедичний словник / В. І. Шинкарук (гол. редкол.) та ін. — Київ : Інститут філософії імені Григорія Сковороди НАН України : Абрис, 2002. — 742 с. — 1000 екз. — ББК 87я2. — ISBN 966-531-128-X.
- Лобовик Б. Дух // Українська Релігієзнавча Енциклопедія
Посилання
- Дух // Українська мала енциклопедія : 16 кн. : у 8 т. / проф. Є. Онацький. — Накладом Адміністратури УАПЦ в Аргентині. — Буенос-Айрес, 1958. — Т. 2 : Д — Є, кн. 3. — С. 392-393. — 1000 екз.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.