Пригоди Плуто Неша

«Пригоди Плуто Неша» (англ. The Adventures of Pluto Nash) — американська науково-фантастична кінокомедія 2002 року режисера Рона Андервуда. У фільмі знялися Едді Мерфі, Ренді Квейд, Розаріо Довсон, Джо Пантоліано та ін.

Пригоди Плуто Неша
англ. The Adventures of Pluto Nash
Жанр бойовик[1][2], науково-фантастичний фільм[1][2], гумористична наукова фантастика, пригодницький фільм і кінокомедія
Режисер Рон Андервудd[1][3][4]
Продюсер Мартін Брегманd
У головних
ролях
Едді Мерфі, Ренді Куейд[3][4][5], Розаріо Довсон[4][5], Джо Пантоліано[5], Джей Морd[2][4][5], Луїс Ґузман[5], Джеймс Ребгорн[5], Пітер Бойл[5], Пем Грієрd[5], Джон Кліз[5], Берт Янґ[5], Іллеана Дугласd[5], Жасінта Ренеd[5], Мігель Нуньєсd, Віктор Варнадоd[5] і Алек Болдвін
Оператор Олівер Вуд
Композитор Джон Павелл
Кінокомпанія Castle Rock Entertainmentd і Village Roadshow Pictures
Дистриб'ютор Warner Brothers, Netflix і FandangoNow
Тривалість 91 хв.
Мова англійська
Країна  США
 Австралійський Союз
Рік 2002
Кошторис $100 млн[6]
Касові збори $7.1 млн[6]
IMDb ID 0180052

Сюжет

У 2080 році в колонії на Місяці, під назвою Мала Америка, колишній контрабандист Плуто Неш допоміг другові-невдасі, який мріяв про кар'єру поп-зірки, викупити у мафії брудний бар. До 2087 році один став поп-зіркою, а Плуто — господарем наймоднішого нічного закладу у Всесвіті. У цей момент тут, на Місяці, легалізували азартні ігри, і клуб знову став принадою для мафії. Незабаром до Плуто приходять гангстери на чолі з Моганом. Моган вимагає продати йому заклад. У відповідь на відмову негідники починають учиняти всілякі неподобства на зразок замахів, вибухів тощо, і Плуто разом з друзями не залишається нічого іншого, окрім як розшукати найголовнішого лиходія і поговорити з ним по щирості. Згодом стає відомо, що Моган своєю чергою допомагає загадковому Рексу Крейтору здійснити підступний план захоплення всього Місяця.

У ролях

Актор Роль
Едді Мерфі Плуто Неш / Рекс Кратер Плуто Неш / Рекс Кратер
Ренді Квейд Бруно (андроїд) Бруно (андроїд)
Розаріо Довсон Діна Лейк (співачка) Діна Лейк (співачка)
Джей Мор Тоні Френсіс Тоні Френсіс
Пітер Бойл Ровленд (поліцейський у відставці) Ровленд (поліцейський у відставці)
Луїс Гузман Фелікс Ларанга (контрабандист з Пуерто-Рико) Фелікс Ларанга (контрабандист з Пуерто-Рико)
Джо Пантоліано Моган (мафіозі) Моган (мафіозі)
Джеймс Ребгорн Белчер (помічник Рекса Кратера) Белчер (помічник Рекса Кратера)
Пем Грієр Флура Неш (матір Плуто Неша) Флура Неш (матір Плуто Неша)
Джон Кліз Джеймс (голографічний водій лімузина) Джеймс (голографічний водій лімузина)
Берт Янг Джино (мафіозі) Джино (мафіозі)
Лілло Бранкато Ларрі (мафіозі) Ларрі (мафіозі)
Мігель Нуньєс Мігель (помічник Плуто) Мігель (помічник Плуто)
Іллеана Дуглас доктор Мона Зіммер (оператор станції косметичної хірургії) доктор Мона Зіммер (оператор станції косметичної хірургії)
Марк Камачо робот робот
Алек Болдвін[7] Майкл Маруччі (мафіозі) Майкл Маруччі (мафіозі)

Критика

Стрічка є одним з найпровальніших фільмів в історії — при бюджеті у 100 млн дол, касові збори становили лише 7 млн дол. Фільм отримав дуже низьку оцінку як від критиків, так і від глядачів. Зокрема, на сайті «Rotten Tomatoes» він отримав рейтинг 4 % на основі 90 відгуків[8], а на сайті Metacritic — 12 із 100 балів, що означає «переважна неприязнь».

У 2003 році «Плуто Неш» був номінований у п'яти номінаціях нагороди «Золота малина», включаючи «Найгірший фільм», «Найгірший актор» (Едді Мерфі), «Найгірший режисер», «Найгірший сценарій» і «Найгірша пара на екрані» (Мерфі та сам клонований), але жодної з них не отримав. Пізніше він був номінований на найгіршу комедію за перші 25 років на 25-й премії «Золота малина» в 2005 році, але програв «Джилі».

Сам Едді Мерфі жартував над собою в інтерв'ю Барбарі Волтерс, кажучи: «Я знаю двох-трьох людей, яким сподобався цей фільм».[9]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.