Прогрес МС-17

Прогрес МС-17 — космічний транспортний вантажний корабель (ТВК) серії «Прогрес», запуск якого відбувся 30 червня 2021 року 02:27 МСК зі стартового комплексу космодрому Байконур за програмою 78-ї місії постачання Міжнародної космічної станції.[1]

Прогрес МС-17
Основні параметри
Повна назва Прогрес МС-05 (№ 435)
Організація Роскосмос
Виготівник РКК «Енергія»
Тип апарата орбітальний, безпілотний
Дата запуску 29 червня 2021, 23:27 UTC [1]
Ракета-носій Союз-2.1а
Космодром Байконур, М. № 6/31
Технічні параметри
Маса 2439 кг (вантажу на МКС)[2]
Вебсторінка
Вебсторінка Сторінка корабля

Стикування з МКС

Зближення з орбітальним комплексом виконувалося за дводобовою схемою. Процес стикування до модуля «Пошук» проходив під контролем Центру управління польотами та російських космонавтів Олега Новицького та Петра Дуброва.[3]

Вантаж

Корабель доставив на МКС 470 кг палива дозаправки, 420 літрів питної води в баках системи «Джерельце», 40 кг повітря та кисню в балонах, а також 1509 кг обладнання та вантажів, серед яких[3]:

  • ресурсна апаратура бортових систем життєзабезпечення;
  • укладання для проведення космічних експериментів;
  • санітарно-гігієнічні матеріали;
  • предмети одягу, раціони харчування.

Відстикування перехідника на СВ гермоадаптера «Наука»

Зовнішні відеофайли
 Трансляция расстыковки корабля «Прогресс МС-17» и модуля «Поиск» на YouTube.
 Трансляция стыковки корабля «Прогресс МС-17» с модулем «Наука» на YouTube.

Модуль «Наука», який прилетів на МКС у липні 2021 року, має на гермоадаптері стикувальний вузол (СВ) ССВП-М (має 12 замків), на якому встановлено тимчасовий перехідник на тип СВ ССВП (має 8 замків), що дозволяє причалювати до нього пілотованому кораблю "Союз" або вантажному "Прогрес". Однак цей перехідник не дозволив би стикувати до «Науки» вузловий модуль «Причал». Тому "Прогрес МС-17" відстикувався 21 жовтня о 2:44 мск, при цьому віддалившись від станції на 185 кілометрів. Потім, 22 жовтня о 07:21 мск пристикувався на цей тимчасовий перехідник, щоб потім (після успішного запуску модуля «Причал» — 24 листопада 2021), відстикувати і відвезти перехідник із собою. Таким чином, тип стикувального вузла на гермоадаптері зміниться з ССВП на ССВП-М, що дозволить пристикувати до модуля "Наука" новий вузловий модуль "Причал" [4] .

Див. також

  • Список космічних запусків у 2021 році
  • Список апаратів серії «Прогрес»

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.