Проєктувальник садів
Проєктувальник садів — фахівець або аматор з розробки планів та особливостей садів. Складові частини, які враховуються при розробці дизайну саду і ландшафтного дизайну є: рельєф, вода, комплект рослин, побудовані елементи і споруди, мощення, особливості ділянки, атмосфера, а також місцеві кліматичні умови.
Послуги
Проєктувальники садів є фахівцями з майстер-планування ландшафту та дизайну садів згідно з побажаннями клієнтів. Вони скеровують роботу та створюють нагляд за нею під час розробки, а також займаються організацією та технічною підтримкою відразу після створення саду. Вони займаються обстеженням ділянки, і підготовкою креслення для відтворення, реалізації плану саду, починаючи із задуму до самого конструювання, а також забезпеченням ресурсами і будівельними матеріалами. Історично склалося, що чимало садів були розроблені талановитими аматорами без відповідної підготовки, а багато інших були розроблені людьми, навчання яких було більше художнього або дизайнерського спрямування, а не орієнтоване на сади. Кількість фахівців у сфері дизайну садів зростає, у зв'язку з сучасними труднощами дизайну навколишнього середовища та технологіями.
Методи
Дизайнери садів використовували цілий ряд засобів проєктування, залежно від історичного періоду, в якому вони працювали і частково від їхнього фаху, до якого вони мали найбільше відношення. Можна, наприклад, говорити про "сад архітектора", "сад художника" або "сад садівника". З історичної точки зору, можна сказати, що старовинні парки, були "намальовані" відразу на землі. Ренесансні сади були намальовані на папері, а сучасні спроєктовані на комп'ютері. Процес проєктування завжди впливає на кінцевий дизайн.
Як правило, розрізняють дизайнерів, які починають працювати з палітрою саду і з усім необхідним при цьому, так звані садові дизайнери; і ті дизайнери , які починають з огляду місця для створення простору для архітектурних будівель, а також знаходять місця для посадження рослин та інших предметів, так звані ландшавтні дизайнери. Частка відомих садів, які містять багато цікавих рослин можуть не становити собою цілісну композицію. Крім того, багатьом садам, які добре сплановані в плані дизайну може бракувати цікавих насаджень та паркових споруд. Деякі проєктувальники, що захоплюються садами та добре обізнані в насадженнях, є впевненими у своїх можливостях щодо створення концепту дизайну. Деякі дуже компетентні дизайнери і ландшафтні архітектори майже не мають якихось ботанічних і садівничих знань чи досвіду. Компетентний і талановитий дизайнер садів знає як потрібно розробити проєкт, щоб створити сади та ландшафти, як і гарними, так і стійкими.
Освіта проєктувальника садів
Історично склалося так, що садові дизайнери навчалися під час проходження практики. Наприклад, Андре Ленотр навчався разом зі своїм батьком або Беатрікс Фарранд з Карлом Спраг Сарджентом. Фахове ландшафтне планування університецького рівня та курси дизайну садів, що були створені в ХХ столітті, як правило, асоціюються з відділами сільського господарства, садівництва або архітектури. У другій половині двадцятого століття багато з цих курсів змінили свій фокус та номенклатуру, від дизайну саду до ландшафтної архітектури. До кінця ХХ століття були створені ряд навчальних програм з дизайну садів для бакалаврату з акцентом більше на дизайн, ніж садівництво. Коледжи з садіництва, а саме відділи декоративного садівництва та архітектурні коледжи, особливо відділи ландшафтної архітектури, продовжують навчати сучасних дизайнерів саду.
Див. також
Посилання
Джерела
- Всеобщая история архитектуры, т 2,М, 1963 (рос)
- Всеобщая история искусств, т 3,4, М, «Искусство», 1962 (рос)
- Горохов В. П. Лунц Л. Б. «Парки мира»,М, Стройиздат, 1985 (рос)
- Вергунов А. П., Горохов В. А. «Русские сады и парки», М, «Наука», 1988 (рос)
- Брунов Н. «Рим. Архитектура эпохи бароко», М, 1937 (рос)
- Афмидентова В. В. "История садово-парковых стилей", М, "Архитектура", 2003 (рос)