Проєкційний телевізор

Телевізор проєкційний (англ. Rear-projection television) - телевізор, зображення на якому виводиться на просвітному (для проєкційних ТБ) екрані, або на екрані проєктора, граничний розмір якого для проєкційних ТБ становить близько 110 дюймів (2,5-2,82 m і менше), і до декількох метрів (і більше) для проєкторів.

За принципом дії серед відеопроєкторів і проєкційних телевізорів виділяють наступні різновиди: на електронно-променевих трубках (CRT), на РК (LCD) матрицях, на РК матрицях на кремнієвій підкладці (LCOS) і з мікродзеркальним пристроєм (DLP або, вони ж, DMD).

CRT

Трубки в даних телевізорах повинні мати велику яскравість. А це, у свою чергу, створює велике теплове навантаження на люмінофор. Це створює проблему невисокої яскравості проєкційних телевізорів на кінескопах. Враховуючи це, не рекомендується залишати надовго стоп- кадр, не підвищувати надмірно яскравість, не запускати на таких телевізорах комп'ютерні ігри, оскільки все вищесказане може спричинити пропалювання люмінофора, а це виведе з ладу телевізор. Ще однією негативною стороною даних телевізорів є " вигорання" нерухомої частини зображення при тривалому перегляді[1].

LCD

До недоліків проєкційних телевізорів на LCD-екранах відносять проблеми з природною подачею кольору, невеликий кут огляду, проблема відведення тепла матриць, бо матриці просвічує потужна лампа. Іноді за рухомими об'єктами видно "шлейф".

Проєкційні телевізори на мікродзеркалах ( DLP )

Це розробка фірми Texas Instruments. В основі системи лежить мікросхема - DMD-чип, всередині якого лежить близько двох мільйонів мікродзеркал, кожне з яких формує точку зображення в певному місці екрану.

У 1996 році дана фірма запропонувала свій цифровий проєкційний блок, запатентований під торговою маркою DLP (Digital Light Processing - цифрова обробка світла). Дана розробка була просунута на ринок у вигляді повністю закінченого оптико-механічного модуля (Optical Engine), який містив чипи DMD (Digital Micromirror Device), електроніку управління і оптичну систему з джерелом світла і вентилятором. У результаті на ринку з'явилося кілька моделей даних проєкторів, в яких було різну кількість чипів (1 - 3). Найпотужніші моделі містять 3 чипи.

Лазерні телевізори

Використання лазера дозволяє набагато спростити телевізор і позбутися багатьох деталей, які збільшують розмір і вагу. Це і колірне колесо, колірні фільтри і різні поляризатори, рухливі дзеркала, спеціальні фільтри ІК-випромінювання, додаткові оптичні пристрої. Геть відпадає необхідність фільтрувати і розділяти пучок світла від лампи на різні кольори. Лазерні пучки потрібного кольору можна спокійно проєктувати на панель.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.