Пряникове містечко у Бергені

Пряникове містечко у Бергені (норв. Pepperkakebyen) — святковий майданчик, створений для демонстрації пряників для пряникових будиночків напередодні Різдва та Нового року у норвезькому місті Бергені. Традиція з'явилась у 1991 році[1]. Щорічно містечко відвідує близько 100 тисяч осіб[2]. Пряникове містечко розташоване на головній площі Бергена[3].

Тисячі подібних пряникових будиночків щороку демонструють у Бергені

Історія

Особливістю пряників (норв. Pepperkaker), виготовлених у Норвегії є те, що їх виготовляють з більш тонкого тіста, ніж у інших країнах. Традиційно прикрашають візерунками з глазурі. Традицію випікання пряників жителі Бергена запозичили у Німеччині[3].

У 1991 році в місті вирішили створили власне пряникове містечко. Його елементи виготовляли на підприємствах, дитячих садочках та у житлових будинках[1]. Були створені копії реально існуючих місць у Бергені, а також вигадані об'єкти. Серед них кінотеатри, залізничні колії, і навіть дракари[3].

В 2007 році побудова пряникового містечка була під загрозою через економічні негаразди, проте заможні жителі міста вирішили фінансово допомогти з його створенням. В 2009 році пряникове містечко знищили вандали напередодні відкриття. Церемонія відкриття була перенесена на один тиждень, а більша частина містечка відтворена з нуля[3].

В 2013 році пряникове містечко у Бергені могло бути внесене до Книги рекордів Гіннеса, проте переможцем — найбільшим пряниковим містечком у світі — в результаті обрали містечко у Нью-Йорку. В Норвегії з цим не були згідні — площа пряникового містечка у Нью-Йорку сягала 300 квадратних метрів, а площа містечка у Бергені — 380 квадратних метрів. Проте перемогу здобув все-таки Нью-Йорк через те, що всі будинки американського пряникового містечка були створені згідно одного і того ж рецепту, а у Бергені для їх створення використовувалось різне тісто[4].

В 2017 році норвезьке пряникове містечко працювало до 31 грудня. Експозиція розташовувалась у приміщенні старого громадського басейну «Sentralbadet» та вміщувала більше, ніж 2000 пряникових об'єктів, серед них будівлі, мешканці містечка та традиційні пряники[1][5]. Близько 100 тисяч осіб кожного року відвідує пряникове містечко[2], вигляд якого постійно змінюється[3].

Вхід на територію містечка — платний. Виручені кошти йдуть на благочинність. Безкоштовним є вхід для тих, хто створить хоча б один будиночок для містечка[3].

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.