Пхунчолінг

Пхунчолінг (дзонґ-ке ཕུན་ཚོགས་གླིང་) — місто на півдні Бутану (в дзонгхагу Чукха) на кордоні з Індією, через яке проходить єдине шосе, що з'єднує Індію та Бутан.

Пхунчолінг
ཕུན་ཚོགས་གླིང་
Пхунчолінг
Основні дані
26°51′ пн. ш. 89°23′ сх. д.
Країна  Бутан
Адмінодиниця Чукха
Площа 15,6 км²
Населення 20 537[1]
Висота НРМ 293  м
Телефонний код (+975) 525
Часовий пояс UTC+6
GeoNames 1252484
Міська влада
Вебсайт pcc.bt
Мапа
Пхунчолінг
Пхунчолінг (Бутан)


 Пхунчолінг у Вікісховищі

Населення міста — 20 537 осіб (перепис 2005 р.), за оцінкою 2012 року — 23 915 осіб[2], це друге за величиною місто Бутану.

Місто частково відкрите для іноземних туристів, яким для в'їзду в решту Бутану необхідно проходити через складні візові процедури.

В межах міст Пхунчхолінг і Джайгаона мешканці Індії та Бутану можуть переміщуватися без прикордонних формальностей. Істотну частину населення Пхунчолінгу становлять індійці. Пхунчолінг має велике значення для зовнішньої торгівлі Бутану як транзитний пункт для перевезення товарів.

Бутанське місто Пхунчонлінг межує з індійським містом Джайгаона.

Проблеми Пxунчолінгу

Через активні відносини з Індією у місті зростає торгівля наркотиками і проституція, тому бутанська влада виявляє занепокоєння.

Вбивство Джігме Дорджі

У 1964 році в Пхунчхолінгу був убитий прем'єр-міністр Бутану Джігме Дорджі. Вбивство мало політичний характер, причиною якому служив конфлікт між різними урядовими угрупованнями в питанні про відкриття Бутану.

Транспорт

На північ від Пхунчолінгу йде шосе довжиною 172 км до Тхімпху, столиці Бутану, через Геду і Чука, з відгалуженням на Паро. Від Пхунчолінгу до індійського кордону веде дорога AH48. До Індії з Пхунчолінгу ходить автобус по асфальтованому шосе до Сіліґурі (160 км), також є автобусне сполучення з містами Західної Бенгалії Дарджилінгом і Калімпонґом. Маршрут індійських автобусів закінчується в прикордонному місті Джайгаон на індійській стороні кордону від Пхунчолінгу.

Передбачається з'єднати Пхунчолінг 17-кілометровою залізничною гілкою з Хасімарою (Західний Бенгал), в результаті чого місто буде з'єднане з індійською залізничною мережею[3].

Існує також проект будівництва малого аеропорту Тоорса в околиці міста.

Цікаві факти

У Пхунчолінгу було відкрито перше поштове відділення в Бутані. Це сталося 10 жовтня 1962 року — цей день вважається днем народження пошти Бутану.

Визначні пам'ятки

  • Монастир Карбанді[4]
  • Монастир Зангтопелрі (англ. Zhangthopelri Lhakhang, Zangtho Pelri)[5]
  • Пхунчолінг-лакханг[4]
  • Камжі-лакханг[4]

Спорт

Примітки

  1. Bhutan: largest cities and towns and statistics of their population. World Gazetteer. Архів оригіналу за 27 серпня 2011. Процитовано 9 червня 2010. (англ.)
  2. Bhutan: largest cities and towns and statistics of their population. World Gazetteer. Архів оригіналу за 27 серпня 2011. Процитовано 30 квітня 2012.
  3. India Plans to Build New Rail Lines to Bhutan and Nepal 08 October 2009
  4. Dzongs in Bhutan Архівовано 25 червня 2013 у Wayback Machine. (англ.)
  5. Chukha — Bhutan[недоступне посилання з квітня 2019] (англ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.