Південні Сандвічеві острови

П́івденні С́андвічеві остров́и (англ. South Sandwich Islands) субантарктичний архіпелаг, розташований в Південній Атлантиці на відстані 570 км на південний схід від Південної Георгії, що складається з 11 невеликих островів вулканічного походження і безлічі дрібних острівців і скель. Архіпелаг, район якого іноді відносять до Південного океану, є східним кордоном моря Скоша.

Південні Сандвічеві острови
Географія

РозташуванняПівденна Атлантика, Південний океан

Число островів11
Основні островиМонтагю
Площаблизько 310 км²
Найвища точка1372 м
Адміністрація
 Південна Джорджія та Південні Сандвічеві Острови

Демографія
Населення0 (2009)

Загальні відомості

Південні Сандвічеві острови займають площу 310 км², складені в основному молодими вулканічними породами. Найвища точка — гора Белінда (1372 м) на Монтегю, найбільшому острові архіпелагу. Острови гористі, площа суші 280 км², постійно вкриті снігом і льодовиками. Архіпелаг розташований уздовж Південно-Сандвічевого жолоба і є частиною Південно-Антильського хребта.

Клімат субантарктичний, погода вітряна, похмура з частими опадами протягом усього року. Температура протягом року — близько 0 °C. Квіткові рослини не поширені, здебільшого зростають мохи та лишайники.

На островах — колонії птахів (у тому числі й пінгвінів), ліговиська тюленів.

Постійного населення немає, влітку острови відвідують наукові експедиції.

Історія

Хто саме першим відкрив архіпелаг, достеменно невідомо. Перше дослідження датоване 1775 роком під час експедиції Дж. Кука, який назвав їх Землею Сандвіча на честь Першого лорда Адміралтейства.[1] У 1819 році острови були досліджені експедицією Лазарєва-Беллінсгаузена.

З 1908 року острови оголошені частиною Великої Британії у складі колонії Південна Георгія і Південні Сандвічеві острови. Аргентина пред'являє територіальні претензії на острови, але разом з Фолклендами і Південною Георгією (ніколи окремо).

Примітки

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Південні Сандвічеві острови

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.