Піддубний Микола Іванович

Мико́ла Іва́нович Підду́бний (1922 13 квітня 1944) Герой Радянського Союзу, командир відділення, гвардії сержант.

Піддубний Микола Іванович
Загальна інформація
Народження 1922(1922)
село Авдотіївка, Софіївський район, Дніпропетровська область
Смерть 13 квітня 1944(1944-04-13)
село Ашага-Джамін, Сакський район, Кримська АРСР
Військова служба
Роки служби 19411944
Приналежність  СРСР
Рід військ піхота
Формування 3-й гвардійський окремий мотоінженерний батальйон 19-го танкового корпусу 4-го Українського фронту
Війни / битви німецько-радянська війна
Нагороди та відзнаки
 Піддубний Микола Іванович у Вікісховищі

Життєпис

Народився в селі Авдотіївка, Софіївський район Дніпропетровська область. У 1941 році у був призваний до лав РСЧА. На фронтах Другої світової війни з 1941 року.

12 квітня 1944 року в ході наступу Червоної Армії в Криму, розвідувальна група з розвідників 3-го гвардійського окремого мотоінженерного батальйону і 91-го окремого мотоциклетного батальйону під командуванням сержанта Миколи Піддубного на танку проводила розвідку розташування військ противника. Біля села Ашага-Джамін група потрапила під артилерійський обстріл, танк був пошкоджений, і підрозділ зайняв оборону навколо танка. Протягом двох годин розвідники вели бій проти батальйону супротивника. Коли вже скінчилися боєприпаси, розвідники кинулися в рукопашну і багнетами і саперними лопатками знищили ще 13 солдат противника. Сили були нерівні, і всі вони були схоплені. Розвідників доставили в село і піддали їх найжорстокішім тортурам. Жоден з них не видав військову таємницю. На світанку всіх розвідників відволокли до яру, куди зігнали місцеве населення. Незважаючи на важкі рани, розвідники змогли встати на ноги і прийняти смерть як герої. З дев'яти розвідників в живих залишився тільки один — Єршов Василь Олександрович.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 16 травня 1944 року Миколі Піддубному і всім розвідникам було присвоєно звання Героїв Радянського Союзу.

Нагороди та відзнаки

Пам'ять

  • В ознаменування подвигу Героїв-розвідники села Ашага-Джамін перейменовано в Геройське.
  • В ознаменування подвигу на братській могилі героїв споруджений гранітний обеліск з написом: «Вічна слава Героям Радянського Союзу».
  • У місті Саки на честь подвигу названий вулиця Вісім Героїв.
  • В ознаменування подвигу в Сімферополі споруджено пам'ятник.
  • Рідне село Героя було перейменовано в Піддубне.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.