Підписка про невиїзд

Підписка про невиїзд — це письмове зобов'язання підозрюваного чи обвинуваченого не відлучатися із зареєстрованого місця проживання чи перебування або з місця тимчасового перебування без дозволу слідчого.

Суть підписки про невиїзд

Підписка про невиїзд як вид запобіжного заходу є найбільш поширеним і застосовується в разі, якщо підозрюваний чи обвинувачений може ухилятися від слідства, але вірогідність цього незначна. Особа, стосовно якої обрано цей запобіжний захід, не має права без дозволу слідчого залишати місце постійного (населений пункт, в якому розташована адреса, за якою проживає особа) або тимчасового (населений пункт, де в цей час перебуває особа у зв'язку з відрядженням, відпусткою, лікуванням, навчанням тощо) проживання.

Форма

При застосуванні цього виду запобіжного заходу оформлюється два документи: постанова про застосування запобіжного заходу і власне підписка, де вказано прізвище, ім'я, по батькові, адреса підозрюваного чи обвинуваченого, зміст зобов'язання, наслідки про порушення, місце і дата відібрання. Цей документ підписують підозрюваний/обвинувачений та особа, яка відібрала підписку. Копія постанови направляється прокурору, а відібрана підписка приєднується до справи.
Дозвіл на постійний або тимчасовий виїзд з місця проживання або відмова в ньому оформлюються окремою мотивованою постановою слідчого або прокурора.

Наслідки порушення

Порушення підписки про невиїзд означає відсутність тривалий час підозрюваного/обвинуваченого за адресою, вказаною в підписці, без повідомлення про це відповідного органу. В цьому разі до особи може бути застовований суворіший запобіжний захід аж до взяття під варту.

Чим не є підписка про невиїзд

Схожим до підписки про невиїзд є письмове зобов'язання підозрюваного, обвинуваченого або підсудного про явку на виклик особи, яка проводить дізнання, слідчого, прокурора або суду, а також про те, що він повідомить про зміну свого місця перебування. Це зобов'язання відбирається, якщо немає підстав для застосування запобіжного заходу. Підписка про невиїзд:

  1. є запобіжним заходом
  2. може застосовуватися і до підозрюваних
  3. суттєво обмежує право осіб на зміну місця проживання
  4. застосовується за відповідною ухвалою або постановою
  5. може бути замінена суворішим запобіжним заходом (тоді як за порушення зобов'язання може бути лише застосування запобіжного заходу, в тому числі й підписка про невиїзд)

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.