Район Німеччини

Райо́н, або Пові́т (нім. Kreis, «округ»; нім. Landkreis, «земельний округ») адміністративно-територіальна одиниця повітового рівня в Німеччині. Повітове об'єднання громад відповідно до німецького громадського права. У Північному Рейні-Вестфалії та Шлезвіг-Гольштейні називаються Kreis; у всіх інших частинах країни Landkreis (земельний повіт). Принципи територіального управління діють після принципів комунального самоврядування.

Повіти Німеччини

Опис

Усі ландкрайси Німеччини поділяють себе на кілька підпорядкованих громад (нім. Gemeinde). Кількість громад на один район дуже різна і становить від 6 громад в ландкрайсі Аммерланд (нім. Ammerland) (Нижня Саксонія) до 235 громад у ландкрайсі Бітбурґ-Прюм (нім. Bitburg-Prüm) (Рейнланд-Пфальц). При цьому не всі громади мають власне самоврядування. Для виконання управлінських функцій багато з них об'єдналося в «управлінські громади» (нім. Verwaltungsgemeinschaften). Вони мають різні визначення, властивості та компетенцію, залежно від федеральної землі. Особливим в Німеччині є регіон Ганновер. У ньому об'єднаний старий район Ганновер (нім. Landkreis Hannover) і місто Ганновер. При цьому Ганновер зберіг багато прав як місто окружного підпорядкування.

Переклад

У XVIII — на початку XX століття німецьке Kreis традиційно перекладали українською як «повіт» (рос. уезд, пол. powiat). Після радянської адміністративної реформи в Україні 1923 року, коли повіти замінили районами, слово Kreis в радянській українській літературі стали частіше перекладати асоціативно як «район». З кінця XX століття слово «повіт» частіше використовується в краєзнавчій літературі. Посольство Німеччини в Україні використовує застарілу радянську манеру перекладу Kreis як «район»[1].

Історія

Примітки

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 24 травня 2007. Процитовано 11 травня 2007.

Бібліографія

  • Dotzauer, W. Die deutschen Reichskreise (1383—1806). Geschichte und Aktenedition. Stuttgart: Franz Steiner, 1998.

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Район Німеччини

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.